U nás se juka pěstuje jako pokojová rostlina v bytě, nebo okrasná rostlina v zahradách. Přestože se ji v našich podmínkách docela daří, původem je to pouštní rostlina s domovem v Kalifornii a v Mexiku. Právě mexičtí indiáni juku od pradávna používají jako lék. Pro její léčivé účinky juku dokonce označují jako „strom života“.
Juka pro zdraví
Jako doplněk stravy, extrakt ze sušené rostliny Yucca Schidigera se uplatňuje jako přírodní detoxikační prostředek, podpora očisty organismu, vylučování a metabolismu. Protože doba adventu se tradičně pojí s půstem a očistou, ke slovu přichází také juka. Juka, yucca nebo yakka však neslouží jenom pro zdraví lidí, ale také pro zdraví zvířat.
Juka má schopnost čistit zažívací systém, zejména střeva. Stará se o harmonické složení střevní mikroflóry, tzv. střevní mikrobiom. Eliminuje patogenní mikroorganismy ve střevech, nežádoucí bakterie, viry i plísně. Vedle detoxikačních vlastností jsou juce přisuzovány i antioxidační a protizánětlivé účinky. Ty se uplatňují i ve veterinární medicíně nebo krmivu pro zvířata.
Juka pro zvířata
Yucca schidigera pro zvířata přináší vedle detoxikačních účinků i další pozitivní působení, pomáhá při potížích s klouby, doporučuje se pro lepší srst nebo jako přírodní pomocník proti stresu.
Dá se pořídit jako veterinární doplněk stravy, ale přidává se přímo také do krmiva pro zvířata. Tam mj. slouží k tomu, aby snižovala tělesný pach zvířete, pach moči i stolice.
Juka ve stravě zvířat
Juku najdeme ve složení českého krmiva pro psy a kočky značky Nativia. 
České granule Nativia vynikají vysokým podílem živočišných bílkovin. Jsou založeny na mase a rýži, avšak obsahují i celou řadu dalších prospěšných složek. Jde právě o extrakt z juky, ale třeba i extrakt z čekanky jako prebiotikum nebo extrakt z ostropestřce mariánského, který je známý svojí schopností pozitivně ovlivňovat funkci jater.
Více na webu Nativia…

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account