Někdo spí jako zařezaný jakmile si lehne do postele, jiní počítají ovečky, obláčky a někdy ze zoufalství i makové zrnka. Pokud máte problémy se spánkem, vyzkoušejte tyto recepty našich babiček.
1.Makový čaj
Čtyři lžíce mletého máku zalijeme šálkem vroucí vody a necháme odstát. Přecedíme, přidáme lžíci medu a zamícháme. Pijeme večer před spaním na uklidnění a zahnání černých myšlenek.
Mák obsahuje mnoho hořčíku, který posiluje nervovou soustavu.
2.Makové mléko
Můžete si udělat i makové mléko: 2 lžíce máku a 2 dcl vody mixujeme přibližně 2 minuty. Vznikne nám bílá tekutina s černými tečkami. Pijeme ho před spaním, pomaličku, po doušcích.
3.Čaj z meduňky
Dobrou službu na zklidnění před spaním nám udělá i bylinkový čaj. Večer si uděláme tak půlhodinku před spaním meduňkový čaj s lžičkou medu, je to takové fajnové naladění na odchod do postele. Meduňka obecně uklidňuje, takže pomáhá k tomu, abychom rychle usnuli.
4.Mléko s medem
Pokud nemáme meduňku, můžeme použít i lžičku medu jen tak samostatně, případně sklenici teplého mléka zase s lžičkou medu asi hodinu před plánovaným odchodem do postele.
5.Muškátový oříšek
Toto je málo známý, ale účinný recept na dobrý spánek. Třeba rozmíchat 1/4 (čtvrtinu) čajové lžičky muškátového oříšku v prášku v 2 dcl sklenici vody. Tuto směs je třeba vypít 1 hodinu před spaním.
Muškátový oříšek je výborným přírodním lékem na nespavost a spánkovou deprivaci. Je bohatým zdrojem myristicínu, organické látky tlumivé vyplavování enzymů, které způsobují stres. No a protože stres je jedním z primárních faktorech vedoucích k nespavosti, to dělá z muškátového oříšku výborný prostředek, který vám zajistí klidnější noc.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account