Pravidelně se o své vlasy staráte ai tak nejsou podle vašich představ? O své vlasy byste se měli náležitě starat a poskytnout jim to, co jim chybí – pouze tak budou dokonalou korunou vaší hlavy. Zkuste vyzkoušet přírodní masky na vlasy, které si velmi snadno připravíte v pohodlí vašeho domova z běžně dostupných ingrediencí. Dejte pozor na to, že i v domácích receptech je základem kvalita používaných surovin.
Vajíčková maska na vlasy

Vajíčka patří k jedním z nejpoužívanějších surovin při maskách na vlasy. Jsou velmi univerzální a lze je používat na všechny typy vlasů. Rozdíl je jen v tom, kterou složku vajíčka použijete.
Pokud máte normální vlasy, tak použijte na masku celé vajíčko, rozmíchejte ho s pár kapkami citronové šťávy, abyste neutralizovaly zápach vajec. Směs smíchejte na pěnu, naneste na vlasy a pokožku hlavy. Přikryjte igelitem a nechte působit 30 minut. Dobře opláchněte studenou vodou a vlasy umyjte šetrným šamponem.
Pokud vás trápí suché vlasy, tak si masku udělejte jen ze žloutku a v případě mastných vlasů použijte samotný bílek. Vajíčka můžete použít v kombinaci s olivovým olejem nebo medem. Počet vajec, které použijete na masku volte v závislosti na hustotě a délky vlasů.
Olivová maska ​​na suché vlasy

Olivový olej je velmi zdravý o tom ne pochyb, obsahuje železo, vápník, draslík, omega 3 i omega 6 nenasycené mastné kyseliny a vitamín E i K. Pokud máte problém s vysušenými a lámajúcimi se vlasy, tak vám určitě doporučujeme vyzkoušet masku z olivového oleje .
Tato maska ​​na vlasy se připravuje jednoduše. Smíchejte jedno vajíčko a dvě polévkové lžíce olivového oleje. Naneste na vlasy po celé délce a zabalte je do potravinové fólie nebo igelitového sáčku. Nakonec zabalte ještě do ručníku a nechte působit 30 minut. Potom vlasy důkladně omyjte. Pro získání dlouhodobého účinku doporučujeme proceduru používat minimálně jednou týdně. Olivový olej je výborný i proti lupům. Smíchejte dvě polévkové lžíce soli s polévkovou lžící oleje a použijte jako peeling na pokožku hlavy. Zbavíte se tak lupů i odumřelé kůže.
Olivová maska ​​na suché vlasy je výborným pomocníkem v letních vedrech, když jsou vlasy vystaveny slunečním paprskům a slané i chlorované vodě na koupalištích. Nejlepší je masku aplikovat přes víkend, kdy se nikam nechystáte, protože olej je ideální nechat působit i několik hodin.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account