Přírodní lékárna ve vaší zahradě: Neuvěřitelné využití ořešáku královského

Že byliny pomáhají, to ví každý. Že dokonce i stromy nám mohou pomoci od různých zdravotních problémů, to je dnes taky známá věc. A takové obyčejné listy jednoho ořešáku dokážou i zázraky.

Tento ořešák se nazývá ořešák královský a pyšní se rozložitou korunou. Poskytuje nádherné plody, ořechy, které obsahují tuky, fosfor, vápník, železo a mnoho dalších pro lidské zdraví velice důležitých látek. Kromě toho je však plný listů bez řapíků, které mají léčivou moc. Navíc se tento ořešák může chlubit i květy a zeleným oplodím.

Listy tohoto stromu mají vzácný obsah. Obsahují tříslovinu, silici, ale také hořčinu jugion. Takové složení má také oplodí, které je nezralé a jeho květy.

Listy mají velice příznivý, svíravý a protizánětlivý účinek na sliznici. Také pomáhají snížit hladinu cukru v krvi a zastavit krvácení. Oplodí slouží i jako prostředek proti hlístům.
Listy spolu s oplodím se užívaly v dřívějších dobách ke koupelím, které měli posilnit zdraví, ale také se užívaly při revmatismu, u dny, nechutenství a zažívacích potížích. Také je zvláštností, že se užívaly i proti pocení nohou. Odvary se kloktají při zánětech a také při krvácejících dásních. Pomáhaly i na uvolněné zuby a proti zápachu z úst.

Obklady tvořené z odvarů se dávaly na kožní vyrážky, také na krvácející rány a dokonce se přikládaly na prsa, ke snížení laktace žen, které kojily. Také se dá připravit z listů čaj, ale ze sušených, ten působí proti chudokrevnosti, nechutenství a také k posílení nervů. Sloužil i jako dobrý sluha při cukrovce, problémech s menstruací, při vyrážkách, či při problémech se zažíváním.

zdroj: www.horoskoponamiru.cz

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account