Velkou radost mají ochránci zvířat v Keni. V národním parku Amboseli se od začátku roku narodilo vůbec nejvíc slůňat v historii. Důvodů, proč je tento rok tak plodný, je několik. Z africké země ale přicházejí i špatné zprávy. Slony a další zvířata tam lidé, kteří přišli o příjmy z turismu kvůli pandemii, začali zabíjet na maso.

Podobnou situaci v africkém národním parku Amboseli nepamatují. Radovat se mohou z pohledu na desítky slůňat, která si pochutnávají na šťavnaté trávě spolu se spokojenými maminkami.

 

“Letos se narodilo už 205 mláďat a očekáváme ještě mnoho dalších, protože v prosinci se obvykle rodí nejvíc mláďat. Už teď je to ale rekord, od ledna se narodilo nejvíc slůňat za jediný rok v dějinách parku,” uvedla Cynthia Mossová, zakladatelka Sloní nadace Amboseli.

 

Sloní baby boom má na svědomí příznivější počasí. Po období sucha před dvěma lety přišla období dešťů, která národní park zalila blahodárnými srážkami. A protože slonice jsou březí přibližně 21 měsíců, radují se strážci národního parku až teď. Slůňatům se navíc skvěle daří.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account