Trápí vás nedostatek místa? Nejste sami. Třetina českých bytů je menších než čtyřicet metrů čtverečních a spadá tak do kategorie „malé byty“. Každý centimetr v malém bytě se počítá, každá vychytávka se hodí, každá rada je dobrá…
Hra se světlem a barvami
Když chcete zvětšit interiér a neplánujete bourat zdi k sousedům, zaměřte se na optické zvětšování. A v tom fungují skvěle světlé barvy. Bílá je nenahraditelná, již kvůli pocitu čistoty, který přináší. Odráží světlo, a tak zvětšuje a odlehčuje prostor. Nemusíte se však omezovat jen na bílou, k dispozici máte i celou řadu příjemných pastelových odstínů, které interiéru dodají útulnost. K ruce je vám třeba taková kávová, meruňková, jemně žlutá, zelenkavá, bledě modrá, fialková… barvy, které podpoří dobrou náladu.
Vyhýbat se nemusíte ani výraznějším barvám, ale v malém bytě je využívejte pouze střídmě. Ideálně se hodí pro doplňky a dekorace.

Foto zdroj: PSN vbloku
Optické klamy, které se hodí
O optické zvětšení se obecně postarají velké světlé plochy. Prostornost dodává do interiéru světlo a také zrcadla. Čím více zrcadel, tím více zdánlivého prostoru získáte. S ostatním vybavením a nábytkem se vyplatí šetřit, jedině tak můžete vytvořit dojem vzdušnosti.
Velkým pomocníkem se v malém bytě může stát i skleněný a akrylový nábytek, je téměř neviditelný. Neviditelné, resp. průhledné mohou být i dveře, příčky a stěny v interiéru.

Foto zdroj: PSN vbloku
Co všechno se dá dát na zeď?
V ideálním případě si malý byt vybavíte nábytkem na míru. Není nic praktičtějšího než vestavěné skříně, které využívají prostor na milimetr přesně. Vhod přijdou i posuvné dveře, sklopný stůl nebo skládací židle. Ty se dokonce dají umístit na zeď. Na zeď se toho dá umístit mnohem více než se zdá. Chce to jen trochu důvtipu, vynalézavosti nebo inspirace.

Foto zdroj: PSN vbloku

Pro inspiraci skvěle poslouží například projekt vbloku společnosti PSN, který nabízí malometrážní byty v kombinaci s velkorysými sdílenými prostory. Vzorové bytové jednotky vbloku jsou krásnou ukázkou toho, jak se ve velkém kouzlit i s malým prostorem.
Jako inspirace poslouží i další nápadité byty z nabídky rezidenčního bydlení PSN.
A jaké triky pro zvětšení prostoru využíváte u vás doma?*enzo*

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account