Ametyst patří mezi odrůdy křemene a je pověstný svojí jedinečnou okouzlující fialovou barvou, která očarovala nejednoho člověka. V minulosti mu bylo připisováno mnoho vlastností. Aristoteles ho doporučoval jako amulet proti opilosti. Ve středověku byl zase považován za symbol cudnosti, duchovnosti a vnitřní čistoty.
Ametyst vysílá do svého okolí výraznější energii a rád se propojuje s naší nejvyšší čakrou, které se nachází v oblasti temene. Zároveň je kamenem, který energie ve velké míře i absorbuje do sebe.
Velice dobře spolupracuje s naší intuicí a vnímání nehmotného. Dokáže vyrovnat naší mysl a city. Ametyst je ale hlavně kamenem duchovní čistoty a meditace. Takže pokud potřebujete podporu na zklidnění při cvičení jógy, meditaci či tvorbě. Tak tento kámen je pro vás jasná volba.
Dále je ametyst pověstný svojí schopností mírnit bolest. A to jak bolest fyzickou, citovou i bolest duše. Pomáhá mírnit dopady stresu a přepracování. Což je v dnešní době velice častý symptom.
Můj tip: vytvořte si ametystovou vodu. Stačí opláchnout kousek ametystu pod tekoucí vodou a potom umístit do karafy s vodou. Následně si ráno vždy dejte menší skleničku této vody. Toto působí pozitivně na látkovou výměnu a harmonii organismu. Při migréně je možné tento kámen umístit na oblast třetího oka. Ametyst je známý právě tím, že dokáže tyto bolesti zmírnit.
Očista kamene: Tento kámen má tendence značně pohlcovat energie ze svého okolí a vtahovat je do sebe. Proto je potřeba ho často čistit. Postačí kámen opláchnout vlažnou a tekoucí vodou a osušit. Pro zesílení jeho účinku je skvělé ho kombinovat s křišťálem.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account