Achát je jeden z mých oblíbených kamenů. Vždy jsem neskutečně překvapená jaký poklad a jedinečný příběh se skrývá uvnitř, na první pohled, nenápadného kamene. Stejně je to i s námi. A je to právě achát, který podporuje naší jedinečnost. Podporuje fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Já ho s oblibou doporučuji lidem, kteří ztratili svůj směr a cíl v životě. Posiluje v nás vědomí vlastní identity, jedinečnosti a poslání.
Achát vlastně není jeden konkrétní minerál. Je to kombinace několika minerálů. Jedná se totiž o vrstvenou odrůdu chalcedonu (křemene) a nachází se v něm vlastně pruhy křemene, chalcedonu a opálu. Právě proto tvoří jedinečné a originální kombinace. Každý achát je vlastně takový svět sám pro sebe.
Achát patří mezi neskutečně pestré kameny a mám mnoho variant zbarvení. Avšak jeho hlavní energie je spojována s ochranou před působením nežádoucího. Zároveň pomáhá při hledání pravdy. Mě vždy trochu připomíná cibuli, ze které se odlupují slupky, abychom se dostali k tomu podstatnému a podobnou energii má právě i achát. Vede nás k pravdě a podstatě věci.
Můj tip: já ho ráda doporučuji do pracovny. Zde nám bude pomáhat na naší cestě za splněním svých pracovních snů a zároveň nás ochrání před kroky, které by nás zavedli na špatnou cestu. Zároveň jeho pestrý vzhled je velice inspirativní a podporuje při tvorbě.
Očista kamene: tomuto kameni dělá dobře očištění pod proudem vody. Ale rád si s vámi udělá výlet i ke studánce či potoku. Potom ho umístěte na sluníčku nebo u plamene svíčky. Tento kámen vznikl ve vysokých teplotách a tak má energii tepla velice rád. Zároveň achát moc energie nepohlcuje…. Takže mu stáčí tento proces absolvovat bohatě jednou za rok.
 
obrázek: Pixabay

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account