To je otázka, na kterou hledáme odpověď mnozí.
Teda já i mí klienti určitě. Jak přistoupit k řešení svého problému, kterým nadbytečná kila pro hodně z nás jsou? Budu upřímná, ptám se vždy klientů i klientek, jaká metoda jim vyhovuje více.
Nejsme totiž stejní. A každý z nás tzv. funguje na něco, na nějaký styl komunikace. Používám to slovo komunikace, protože u všeho, co má fungovat mezi dvěmi i více lidmi, je prostě důležitá. Stále totiž platí, není-li přijímač, není potřeba vysílat.

Nejste-li připraveni a ochotni přijímat informace a postupy, proč by je měl někdo k vám vysílat a věnovat tomu svou energii, čas, vědomosti?

Pokud není přijímač, vysílač se úspěchu nedočká a vlastně se ho nedočká ani přijímač, i když se bude tvářit, že on to přeci chce. Jde totiž o to, aby přijímač přijímal, vnímal i realizoval.
Myslím si, že pro většinu z vás, kteří si letem světem prošli ebookem 10 výmluv, které vám brání zhubnout, se jevím jako zastánce drilu. Máte-li již lehce prostudovaný i ÚKOLNÍČEK Hubnu hravě, volné pokračování výmluv, tak vás to v tomto názoru mohlo ještě více utvrdit.

Jenže, nic se nejí tak horké, jak se uvaří a svět není černobílý.

Ebooky jsou návody, jak se dá s touto tématikou pracovat. Návody jsou zpravidla neemoční a jedou si po své linii funkčnosti. Naučíte-li se techniku, ještě neznamená, že jste mistr, ale víte jak na to. Víte, jak by něco mohlo fungovat. Což je supr. No, a až pak nastává ta mistrovská hra s ingrediencemi. Tehdy nastává čas na otázky kolik je čeho dost a proč právě u vás.

A právě ta laskavost i dril jsou těmi ingrediencemi, které mohou celý proces urychlit nebo zpomalit, či dokonce zastavit.

Obě metody mají své pro i proti. A navíc existuje celá škála možností mezi těmito dvěma póly. Proto je vždy fajn si vysvětlit, co který postup znamená a uzavřít dohodu o výběru. Znáte tu větu, kterou si mnozí myslí, ale neřeknou ji otevřeně: „To na mě nezkoušej, to na mě neplatí.“   Jenže mezi mnou a klientem nejde o souboj, kdo je vítěz.

Jsme buď vítězové dva, nebo nikdo. Není to o přetahované, kdo víc přitlačí nebo uhne vyhrává. Buď je zde shoda nebo to nemá smysl.

Jaká metoda vyhovuje tedy vám?
Upřímně, já umím obojí. A navíc si myslím, že umím namíchat vhodný elixír z obou ingrediencí, což se mi jeví jako nejúčinnější. Jen je vždy otázkou, čeho bude více?

A tady vždy potřebuji trochu pomoci od klienta, vlastně v tomto okamžiku již partnera na cestě za naším společným cílem.

Takže je libo s laskavostí nebo s drilem? Cukr nebo bič? Ke změně, po které toužíte, vás nastartuje laskavé slovo nebo dril jednotlivých bodů, které si po splnění tzv. odfajfknete stylem hotovo?
Napište i o vašich zkušenostech s laskavostí a drilem. Ráda s těmito příběhy seznámím i ostatní. A můžeme si vyzkoušet, co je účinnější a kolik je čeho tak akorát.
A vlastně ještě otázka na zhávěr: “Umíte si sami stanovit, co je pro vás lepší, co vyhovuje Vám,když jdete za svými sny?”
Hezké dny – Eva

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account