Dnešní moderní doba nás velmi jednoznačně vybízí ke zdravému životnímu stylu. Pro naše okolí je zcela normální cvičit, jíst zdravě a tvrdě pracovat. Nejenže vidíme, jak dobře tito lidé vypadají, ale hlavně, jak se dobře cítí. Stalo se vám někdy, že jste se na své aktivní kolegy v práci podívali s obdivem a žárlivostí a řekli si: „To nezvládnu“? Tento příspěvek je pro ty, kteří se někdy ocitli v podobné situaci a přáli si, aby tvrdě pracovali.

Obecně máme tři cvičební cíle:

  • zhubnout

  • zvýšit svalovou hmotu

  • Fyzická zdatnost (kondice)

Tréninkový plán

Nejprve si musíte říct, že každý krok se počítá. Spousta lidí si myslí, že hodina denně v posilovně je ušetří od celodenního hraní na počítači. naopak. Samozřejmě chápeme, že pokud má někdo sedavé zaměstnání, bude mít přes den méně aktivity než takový pracovník, ale i málo se dá zvládnout. Jdi, jestli můžeš. Zapomeňte na výtah, použijte schody. Zaparkujte auto v dojezdové vzdálenosti a jděte pěšky. Hlavně to nepřemýšlejte, alespoň zpočátku. Stačí si nahodit tenisky a vyrazit na cestu.

Správný typ cvičení

Pokud uvažujete o konkrétní pohybové aktivitě, rozhodně doporučujeme vyzkoušet vše, co vás osloví. Pokud nevíte, jak začít cvičit v posilovně, doporučujeme zaplatit si alespoň prvních pár lekcí s trenérem. Ukáže vám, jak na to a doporučí správné cvičení pro začátečníky, ať už jde o kardio, bodyweight nebo činky, nebo cvičení na stroji. Vědět, jak správně cvičit, je důležité, protože použití nesprávné techniky může způsobit více škody než užitku a potenciálně se zranit. Vyzkoušet si můžete různé skupinové lekce, od spinningu, jumpingu, zumby až po Fitbox. Pokud nevyzkoušíte všechno, nenajdete to, co se vám opravdu líbí a u čeho dlouho vydržíte. V létě máte obrovské vyžití venku, jen pozor na spálení od slunce.

Jak cvičit doma

Pokud nechcete být mezi lidmi, nevadí. Existuje mnoho způsobů, jak cvičit v obývacím pokoji. I přes pandemii se trend domácího cvičení velmi zvýšil a internet je plný videí a návodů, jak cvičit doma. Vyzkoušet můžete například cvičení jógy pro začátečníky doma, nejlepší cvičení na hubnutí nebo cvičení pro začátečníky na hubnutí.

Když najdete pohybovou aktivitu, která vás opravdu baví a uspokojuje, jste na půl cesty. Mějte však na paměti, že v průběhu času byste neměli střídat pouze fyzickou aktivitu, ale také intenzitu aktivity.

Dieta během cvičení

Pokud jste se rozhodli udělat první krok a začít cvičit, bude nejlepší se tam nezastavit. Se změnou životního stylu souvisí kromě klasické pohybové aktivity také změna stravovacích návyků. Když chcete dosáhnout některého ze svých tréninkových cílů, musíte tomu přizpůsobit i práci v kuchyni.

Tagy:
1 Komentář
  1. Hanka Vránová 2 roky ago

    Ono dokopat se ke cvičení často není úplně jednoduché. Sama o tom vím své. Já se například skoro celé jaro dokopávala k tomu, abych si vůbec šla zaběhat. Teď se ale snažím chodit pravidelně a celkem se mi to i daří. Přes léto jsem hodně chodila i plavat. Myslím si ale, že nebýt toho, že máme na zahradě velký plastový bazén od https://www.albixon.cz/bazeny/ tak bych si během léta nešla zaplavat ani jednou. Třeba na koupaliště by se mi moc nechtělo. 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account