Pohyb je nezbytný pro naši duševní a fyzickou pohodu

Každý z nás má nějakou práci. Někdo pracuje více duševně, někdo více fyzicky. A každý hledá relax, odpočinek. (Nemyslím teď odpočinek typu dřepnout si k televizi, koukat na fotbal, pít pivo a zobat popcorn.:) Sport je pro tuto příležitost ideální dobití energie, doplněk duševní pohody. Jak už bylo řečeno, tak naše tělo je přímo stvořené k pohybu, tak proč si ho odepírat?

Koncentrovat pozornost
Na první pohled se někdy může zdát, že pohyb strašně vyčerpává, vede ke zranění a že je nebezpečný. Sport je nebezpečný pouze tehdy, když člověk tzv. kouká, kde co lítá a nesoustředí se na to, co dělá. Jinými slovy, pohyb hlavně dostává člověk do přítomnosti a vypíná myšlenky, které jsou zaseklé na věcech a problémech v minulosti. Např. vy musíte být v přítomnosti, abyste byli schopni chytit míč, zvednout těžkou činku, zorientovat se v prostředí, při běhu si aktuálně vybírat terén a cestičky, abyste si nezlomili nohu apod. A proto se lidé cítí po tréninku odpočatí a spokojení, přesto, že jsou fyzicky vyčerpaní. To je ten důvod, proč by měl být pohyb každodenní součástí našeho života.

Pohyb má své výhody. Duševní pohodu
Má to své výhody. Člověk, který je v dobré fyzické kondici dokáže rychle řešit problémy, bere život více jako hru, rychleji zvládá věci v životě, lépe reaguje na změny a překážky, které mu život přinese, je na něm vidět, že je více v pohodě – rozdává více úsměvů. Nepřemýšlí dlouho o tom, že něco nejde, nebo je těžké, prostě jde a udělá to, co je potřeba k dosažení určitého výsledku.

Sama vím moc dobře, jak je někdy těžké najít si ten kousek času pro sebe a jít se projít, proběhnout, zacvičit si. Jsou dny, kdy bych si nejradši lehla a nic nedělala. Ale na druhou stranu miluju ten pocit po tréninku, tu příjemnou únavu, čistou hlavu a pocit, že jsem překonala tu nechuť a teď je mi fajn. Často se mi stává, že přijdu na nové nápady, nebo na řešení problému, který ne a ne dlouho vyřešit. Člověk se při sportu tzv. extrovertuje, to znamená, že otočí pozornost ze sebe směrem ven do prostředí kolem sebe. A tím se dokáže vytáhnout z problému, ve kterém je ponořený a může přijít řešení. Neříkám, že musíte začít sportovat na vrcholové úrovni. Kolikrát stačí jít ven na procházku, dávat pozornost věcem a prostředí kolem sebe a za chvíli se budete cítit lépe. Neexistuje výmluva, že něco nejde, nebo nejsou podmínky. Vždy se dá něco málo udělat pro své dobré fyzické i duševní zdraví a předcházet tak spoustě nemocem a zraněním. A proto, dopřejte si pro sebe každý den alespoň 30 min, abyste zrehabilitovali své duševní schopnosti a měli tak sílu další den rozdávat radost a pomáhat druhým lidem. *heart*:-D

Tak co, jdete do toho se mnou? 🙂 

Jak důležitý je pohyb a co nám přináší si můžete přečíst i Jak pro sebe vybrat toho správného trenéra? , nebo si rovnou zacvičit podle videa Pohyb je zdravý 🙂

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account