Předpokládám, že tuhle situaci znáte. Je den blbec, vstanete levou nohou nebo vstanete narychlo, případně prostě nemáte náladu ani čas ve víru povinností řešit co na sebe. Skříň, ve které už tak člověk nemusí mít co na sebe, se snad ještě zhorší a není tam nic. 
Potěším vás tím, že se občas děje skoro každé ženě, i mně. Nicméně přesto všechno, že třeba zítra ten pocit může být pryč, nechci v ten den,  vypadat jak „potápka v teplákách“. 
Abych zmenšila dopad takového “den blbec”  na svůj šatník , kdy prostě v šatníku není nic po mém gustu, udělala jsem v minulosti dva průběžné kroky a ty teď doporučuju při osobním stylingu. A přidala jsem k nim záchranné řešení, které v téhle situaci zafunguje pokaždé. A tady vám všechno z toho předám:
Průběžné dva kroky, které minimalizují dopad těchto dnů na náš šatník jsou ty, které vedou k lepšímu nastavení šatníku obecně. Některé z vás už tyto kroky znají, ale některé nikoliv, proto je uvedu: 

odstranit 10 základních chyb ve svém šatníku (váš šatník se zlepší a značně se sníží frustrace typu, že nemáte co na sebe). Kopmleteně vás těmito chybami provedu a nabídnu vám na ně řešení (více v odkaze výše) . 
začít budovat svůj šatník správně už od píky. Zjistit jak jej začít postupně správně nastavovat,  dle sebe své osobnosti, životního stylu  a tyto kroky postupně aplikovat do svého šatníku. S tím vám opět můžu pomoct a provést vás – vše najdete v odkazu. 

Oba kroky jsou širší téma, proto je máte odemně  detailně popsané v odkazech, kde se vás snažím na této cestě doprovodit. Postupné zabudování  těchto dvou  principů do vašeho šatníku vám pomůže snížit počet dnů, kdy vás den blbec ochromí a nebudete mít co na sebe. Ke všemu vám postupně začne vznikat šatník,  který je nejen efektivní,  ale i takový, který je vašem stylu a jeho kousky jsou mezi sebou vzájemně dobře kombinovatelné.  
Přesto všechno však nastávají dny, kdy prostě nedovedete a nechcete svůj šatník vidět. Prostě chcete si na sebe vzít nějaké oblečení a jít. A pro to je tu záchranné řešení. 
Záchranné řešení
Záchranné řešení spočívá v tom mít v šatníku svou tzv. “uniformu”. Nelekejte se, žádný vojenský výcvik nás nečeká. Je to prostě jen outfit, který je pro vás typický. Pro vás, váš styl. 
Tato “Uniforma” je kompletní  outfit (to znamená vymyšlený od vrchního trička/halenky přes kalhoty/sukni, boty, doplňky  = prostě komplet vše od hlavy k patě, se všemi vrstvami a doplňky), který je naprosto univerzální na většinu událostí(nemyslím tím galavečer, ale váš běžný den ..) , ve vašem stylu, lichotivý k vaší postavě a pohodlný jak jen to jde. 
V každém našem šatníku by se jeden takový outfit (modifikovaný o letní a zimní období) měl vyskytovat. 
Jak jej u sebe zjistit? 
Čím více znáte sama sebe, tím lépe vám půjde ten svůj uniformní outfit definovat.  Zkuste se zamyslet nad sebou a svými oblíbenými outfity. Zkuste lépe poznat svůj styl. (odkaz na druhý dil ebooku)  Zkuste ten typický outfit vyšperkovat, ale zároveň „zuniverzálnět“. 
Abyste ho snadněji objevila, nabízím vám pár otázek, které mohou pomoct:

    co jsem v posledních třech týdnech měla na sobě a cítila jsem se v tom opravdu dobře?
    který outfit často opakuji a připadám si v něm skvěle?
    je tento outfit v mém stylu a je ke mě tedy autentický?  Pokud ne, jaký je ten můj styl? (Základní zamyšlení, jak začít hledat svůj styl najdete v mém 1. eBooku, pokud se chcete posunout dál, najdete ho tady) 

Další tipy pro větší univerzálnost tohoto outfitu

    v těchto náročnějších dnech nezapomínejte na pohodlnou obuv (ať už to pro vás znamená cokoliv: někdo je podpatkový typ, někdo teniskový). 
    zkuste při hledání své uniformy hledat ten, který splní obě zadání: lichotivé a pohodlné oblečení. 

A jaká je ta moje uniforma? Nemám jen jednu jedinou, ale ráda vám nasdílím tu jednu, která trvá už asi 5 let.  
Tak vám přeju, ať se vám příště z toho dne blbec stane skvělý den. A třeba i díky tomu, že se ve svém oblečení budete cítit skvěle a sama sebou!
Vaše

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account