Jahody jsou ovocné plody rostliny z čeledi růžovitých. Mají kulatý tvar a jsou typicky červené nebo tmavě červené barvy. Jahody jsou chutné, sladké a jsou oblíbeným ovocem v mnoha zemích světa. Jsou bohaté na vitamín C, vlákninu a antioxidanty. Jahody se často konzumují syrové nebo se používají k přípravě různých dezertů, džemů, marmelád, koláčů a dalších sladkých pokrmů.

Jahody jsou také nízkokalorické a mají nízký glykemický index, což znamená, že při konzumaci nezpůsobují prudké výkyvy hladiny cukru v krvi. Proto jsou vhodné pro lidi s diabetem nebo těmi, kteří se snaží udržovat si stabilní hladinu cukru v krvi.

Kromě toho jsou jahody také bohaté na vodu, což pomáhá udržovat hydrataci těla. Všechny tyto faktory společně dělají z jahod skvělou volbu pro zdravou a vyváženou stravu.

Tagy:
4 Komentářů
 1. Tak já v zimě jahody nekupuji, mockrát jsem se už napálila, v kelímku nahnilé, plesnivé a chuť žádná velká sláva. Mám ráda ty české.

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   To chápu, jen jsem nemohla vydržet a právě jsem narazila na skvělé….Takže mám radost.. Poslední dobou totiž i zimní ovoce jako jsou mandarinky, pomeranče jsou zhnilé a plesnivé.

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Jahody miluji, letos jsme je již několikrát koupili a kromě těch prvních, byly všechny dobré, voňavé a sladké…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account