Fobie je úzkostná porucha charakterizovaná chorobným strachem z určitých věcí, situací či jevů, ať skutečných, nebo neexistujících (většinou se uvádí, že fobie je strach, tato „definice“ však není zcela přesná).

Amaxofobie

je intenzivním strachem ze sezení nebo cestování v jakémkoli druhu jedoucího vozidla. Přestože jsou fobie tohoto typu poněkud vzácné, jsou v dnešním světě obzvláště oslabující. Protože podmínka ovlivňuje schopnost cestovat téměř jakoukoli jinou formou než chůzí, lidé, kteří trpí amaxofobií, jsou často omezeni na domov nebo omezují své pohyby na místa, která jsou v docházkové vzdálenosti od domu.

Ambulofobie

 je iracionální a vytrvalý strach z chůze nebo ve skutečnosti strach z pádu, tak se člověk vyhne chůzi. Ačkoli to může být zkušený v každém věku, to vypadá, že je více obyčejný, zatímco osoba stárne a stárne.

Jednotlivec mohl během svého života bez problémů chodit, ale v důsledku špatné zkušenosti, operace nebo pádu se stává nejistým a cítí se jako opravdový strach z chůze, alespoň aby ​​tak učinil bez hůlky nebo podpory, která mu umožňuje chodit. pohybovat.

Amychofobie

jedná se o strach ze škrábanců nebo z poškrábání se.

Antropofobie

neboli fobie z lidí, je panický strach z většiny lidí v okolí člověka. Příznaky mohou například být: nejistota a strach v okolí velkého množství lidí, bušení srdce a strach z jakékoli komunikace s lidmi a občas i s některými členy rodiny. Většinou důvod, proč člověk trpí antropofobií, je špatná zkušenost s lidmi jako je například: šikana, nedostatek přátel ve škole, únos atd. Lidé trpící antropofobií jsou většinou těžcí vyléčit, jelikož se bojí se svou fobií komukoli svěřit.

Apifobie

v tomto případě se jedná o strach ze včel. Ten se většinou objevuje v souvislosti se strachem z jejich bodnutí a obvykle je doprovázen rovněž strachem z vos či sršní. Třebaže osoba trpící touto poruchou nemusela nikdy dostat žihadlo, ba dokonce vůbec přijít do „osobního“ kontaktu se zástupcem tohoto blanokřídlého hmyzu, je možné, že už jen pomyšlení na ně je naplní nepopsatelnou úzkostí. Někteří apifobici dokonce nesnesou ani pohled na včely nebo úly či cokoliv jiného, co s nimi souvisí. Stačí i obyčejná fotka.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account