Čokoláda, ta úžasná, sladká záležitost s omamnou vůní. Ano, novodobá droga, po které sáhneme, když je nám úzko, smutno, do breku, nemáme prostě náladu. Požitek, který Vám poskytne koktejl vitaminů, antioxidantů, stimulantů, stopových prvků a mnoho dalších úžasných mikroskopických životabudičů. Pozor, mluvíme o kvalitní čokoládě s obsahem kakaového másla nikoliv o hmotě, kterou si za pár korun občas kupujeme v supermarketu. Ta bohužel obsahuje jen spoustu cukru a nezdravých tuků.
Pojďme ale k čokoládě trochu oklikou. Už jste vyzkoušeli, jak chutnají nepražené kakaové boby? Naprosto luxusní záležitost a nekalorická pochoutka. Obsahují našemu tělu mnoho prospěšných látek. Kakaové boby nahradí zdravou svačinku. Pokud jste ale přesto čokoládoví jedlíci, dejte si kousek zpracované tabulky. Ať už sáhnete po hořké, mléčné či bílé, jistě neuděláte chybu.
Hořká čokoláda
Potvrzené studie prokázaly zmírnění stresu při konzumaci právě hořké čokolády. Snižuje krevní tlak a dokonce příznivě ovlivňuje náš kardiovaskulární systém. Hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa je bohatá na antioxidanty, skvělý pomocník při boji proti viróze a zánětu. Zaručeně Vám zvedne náladu a vypne vrásky. Malá dávka kofeinu Vás povzbudí.
Mléčná čokoláda
Oblíbená tabulka čokolády s přídavkem sušeného, nebo kondenzovaného mléka.  Lahodná chuť zaujme na první ochutnání, je zřejmě nejoblíbenější variantou.
Bílá čokoláda
Varianta čokoládové pochoutky, kterou tvoří zejména kakaové máslo, lecitin, mléko, cukr a vanilkové aroma.
 
A jaká čokoláda spolehlivě dostane ze splínů Vás? Sáhnete po hořké, plné ořechů, nebo Vás omámí belgické pralinky?
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account