Slovo, které běžně používáme a které se dnes objevuje v nabídkách téměř každého lepšího ubytovacího zařízení, dodnes nenašlo svůj český výraz. Ale vzhledem k tomu, že se v našem slovníku už dost zabydlelo, tak asi ani není potřeba. Ale co je vlastně jeho obsahem a smyslem, chápeme jej správně?

Účinky wellness většinou nejsou na první pohled viditelné tak jako například kosmetické ošetření pleti nebo pedikúra. Nesnaží se vylepšit jednu konkrétní část našeho těla, ale zabývá se celkem – tedy působením na celé tělo, ale také na naši mysl. Do pojmu wellness by šlo jednoduše zahrnout vše, co se netýká medicíny, ale přesto souvisí s naším zdravím. Ale také životním stylem, výživou a možná i kulturou.

Pod wellness procedury spadají prvky léčebných terapií a přístupů z celého světa – ať už je to tradiční čínská medicína, ájurvédské postupy, ale i horké či naopak studené obklady, akupresura, tibetské mísy, krystaly nebo byliny v podobě macerátů, čajů, mastí nebo esenciálních olejů. Své místo v této množině mají i bahenní a rašelinové procedury, ale i dechová cvičení nebo meditační terapie. Co si ale pod pojmem wellness vybaví snad každý jsou relaxační masáže, které vedou k uvolnění těla i mysli a k propojení – nebo spíše opětovnému naladění – na sebe sama.

Mezi wellness procedury můžeme zcela jistě zařadit:

 • akupunkturu, akupresuru a reflexní terapii,
 • aromaterapii,
 • meditace a terapii lesem,
 • masáže a tradiční thajské masáže,
 • zvukové a světelné terapie,
 • kryoterapii,
 • bylinná ošetření vč. CBD olejů,
 • a další.

Wellness procedury by měly být řízeny vždy profesionálem vyškoleném ve svém oboru s příslušnou kvalifikací. Ve wellness hotelech se můžete spolehnout na přítomnost odborníků, zato v soukromých studiích se při pochybnostech vždy dožadujte prokázání kvalifikace.

Tagy:
3 Komentářů
 1. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  Super. Příští víkend se chystáme s přítelem na wellness pobyt. 🙂

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  šla bych někam na welness

 3. jen to čtu, tak si ten relax úplně představuji…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account