Cvičení LJ je velice hojivé v oblasti břicha a pánve, kde se nachází mnoho orgánů s hormonálním účinkem. Výsledky můžeme zaznamenat třeba na lepším trávení, zlepšení funkce slinivky, jater, žlučníku, ledvin či ženských i mužských pohlavních orgánů. Lunární jóga k tomuto vyladění používá cviky, kde je zdůrazněna péče právě o tyto oblasti těla.
Lunární jóga může vylepšit plodnost působením na vícero úrovních:

  odstraní bloky na páteři
  promasíruje orgány v břiše a pánvi
  tím mají lepší prokrvení a okysličení
  tím se zlepší hormonální hladiny na optimum
  menstruační cyklus funguje jak má
  zbavuje stresu a napětí (stres může být další příčina snížené plodnosti)
  zlepší náladu
  zajistí ovulaci i uhnízdění oplodněného vajíčka či embrya
  jemné cviky se cvičí i během těhotenství, pro pohodový průběh

Lunární jóga nabízí postup na vyvolání ovulace a menstruace
Tento postup využívají ženy v případě, kdy si přejí otěhotnět. Prostřednictvím cviků cíleně vyvolávají ovulaci pravidelně každý měsíc a tím zvyšují pravděpodobnost otěhotnění. Metoda na vyvolání ovulace jim dává zároveň i možnost tento cyklus upravit. Pro ženy, které mají cyklus dlouhý třeba 70 dní, je těžké vysledovat, který den má ovulace přijít. A především se tím snižuje pravděpodobnost otěhotnění např. na šestkrát ročně. Vlivem posunutí ovulace na 14. den cyklu zpravidla menstruace přichází automaticky do 14 dnů. Tímto postupem si ženy mohou cyklus nastavit třeba na 28, 30 dní a zvýšit tak pravděpodobnost gravidity.
V Lunární józe existuje i postup na vyvolání menstruace. Ten může cyklus nastavit na potřebnou délku, ale není vhodný pro ženy, které si přejí otěhotnět.
V případě podezření na zamlklé těhotenství mě můžete kontaktovat. Pevně věřím, že je pravidelné cvičení LJ prevencí do budoucna.
Plodnost a opatření přírody
U žen, které trpí únavou, může tělo udělat opatření směrem k plodnosti. Příklad můžeme vidět u přírodních národů: putují někde divokou krajinou (nevlídné podmínky k životu, divoká zvířata, nedostatek potravy) a bylo by nebezpečné do tohoto prostředí porodit dítě. Proto to příroda chytře zařídí tak, aby omezila jejich plodnost. Ženy přestanou menstruovat do té doby, než se kmen přesune na jiné místo, kde je bezpečí a hojnost potravy. Ve chvíli, kdy nastanou vhodné podmínky pro dítě, menstruace se spustí a žena otěhotní. Proto je dobré vnímat svůj život, své tělo a jeho signály; v dnešní uspěchané době se ženy nutí k maximálním výkonům a odpovědí je nerovnováha v hormonálním systému.
Předstupněm úplného zastavení menstruačního cyklu jsou drobné, jemné nuance, které nás upozorňují na to, že je něco špatně. Potom přichází to nejdůraznější opatření těla – zastavení menstruace z úsporných důvodů. Ve chvíli, kdy umíme tělu dodat energii, dostat se do pohody, tak se zase celý hormonální systém vylaďuje směrem k plodnosti. Plodnost je přirozený vedlejší znak dobrého zdraví, zdravé tělo=plodné.
Co může být další příčinou problémů s otěhotněním?
Zpravidla hrají roli bloky v oblasti bederní páteře. Ty často vznikají svalovou nerovnováhou – vliv může mít sedavý způsob života nebo jednostranný sport s nedostatkem následného strečinku na dorovnání harmonie svalstva. Vlivem bloku na páteři je příslušná část těla ne úplně dobře obsluhovaná. Znamená to, že v této části těla je slabší nervové zásobování, slabší prokrvování, okysličování a příslušná část těla živoří.
Záleží také na době, jak dlouho se s bloky již potýkáme. Pokud se blok v těle vyskytuje týden, měsíc nebo rok, změny příslušného orgánu nejsou nějak dramatické a jsou rozhodně vratné. Náročnější to může být, pokud onen blok trvá třeba 10 let. Zde se může nerovnováha projevovat na trošku závažnějších projevech, které mohou být dokonce i trvalejšího charakteru. Já jsem optimista a věřím, že všechno je vratné, že všechno v těle se dá opravit vhodnou a cílenou péčí.
Co říct závěrem?
Pokud dlouho nemůžete počít miminko, vyzkoušejte cvičení. Lidské tělo funguje v souvislostech, a pokud něco nejde jak má, je potřeba řešit skutečné příčiny a jít do hloubky. Povrchové řešení buď nefunguje vůbec, nebo Vás stejně v budoucnu dožene.

Takže dámy, přijďte se naučit blahodárnou cvičební sestavu na některý z mých víkendových seminářů!

Výsledky se dostaví brzy. Na semináři Jarní Lunární jógy tento víkend budou cviky speciálně zaměřeny na podporu plodnosti. 

Martina

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account