641
Víte, co Vám říká, Vaše menstruace?
Když touží žena po miminku a nedaří se ji otěhotnět, měla by se zaměřit i na to, jakou má menstruaci.
Máte menstruaci pravidelně? Jakou máte délku menstruačního krvácení? Jaká barva menstruační krve je v pořádku?
Čistě červená barva naznačuje, že je vše v pořádku. Někdy se používá označení barva jako brusinková šťáva.

Změny barvy

Pokud žena zaznamená výrazně světlejší barvu až vodovou barvu, tak zbystřete. Změna menstruační krve vždycky znamená, že dochází k hormonální změně. Může se jednat také o nízkou hladinu estrogenu. V těle nemusí být dostatek živin a látek, které podporují početí. Světle růžovou krev mají mnohdy i ženy, které podávají velké fyzické výkony. Aktivně sportují, těžce fyzicky pracují, nebo ženy, které pracují ve zdravotnictví a jsou vystaveny záření z operačních sálů, nástrojů jako je rentgen atp.
Naoranžovělá až rezavá barva upozorňuje na zánět v těle. Může se jednat i o zánět v pánvi. Barva menstruační krve se totiž míchá s cervikální tekutinou, nám je známá jako výtok. Pokud se taková barva společně se zápachem objeví, je důležité ihned jít ke gynekologovi. Samozřejmostí je také, pokud máme podezření na špatnou barvu, zvláštní krvácení je vhodné nechat si udělat hormonální profil a to v celkovém obrazu.
Pokud menstruace má hnědou až tmavě hnědou barvu, může se tato barva běžně vyskytnou před nebo ke konci menstruace, pak je vše v pořádku. Pokud však tato barva je dlouhodobá po celou dobu menstruace, může to být znak nízké hladiny progesteronu.
V takovém případě žena nemůže otěhotnět, protože progesteron je důležitý pro udržení a uhnízdění plodu.
Hnědá barva může také poukazovat na špatný stav svalů pánevního dna. Lze tedy upravit pravidelným cvičením dle Ludmily Mojžíšové.
Pokud má žena tmavou krev s fialovými sraženiny může to znamenat celkově hormonální nerovnováhu, nízký progesteron, vysoký estrogen. Sraženiny se mnohdy mohou vyskytnout, když je žena pod velkým stresem.
Menstruace a někdy i její barva souvisí i s naším emočním světem. Naše emoce se nám ukládají hlavně v pánvi a pánevním dnu. Proto je vhodné početí, zdravou menstruaci podpořit vhodným cvičením, jemným cvičením, pilates, cviky dle Ludmily Mojžíšové, africkými tanci.

Co doporučuji

Doporučuji všem začít jemné cviky, zkusit i menší meditace, začít se o sebe i psychicky starat. Vyhledat v případě obtíží lékaře nebo kouče, aby jste se měly s kým sdílet. Emoce mají vliv i na funkci dělohy a vaječníků. Pokud jako žena máte s menstruací problém, nenávidíte ji, nenávidíte vlastně své ženství a ženskost a je potřeba vyhledat pomoc, aby se Váš směr a pohled změnil.
Menstruace a její zdraví je velmi důležité a to hlavně proto, že díky ni můžeme otěhotnět a být ženami! Pokud si nevíte rady, jsem tu pro Vás. V oblasti početí a plodnosti nabízím poradenství a věnuji se ženám s velmi citlivým a jemným přístupem. Takže milé dámy, věnujte se sobě a mějte rády svou ženskost!
Mgr. Michala Pokorná – poradenství pro ženy, které touží otěhotnět.
Fertility konzultace, koučování zaměřené na řešení, pilates na otěhotnění.
www.michalapokorna.cz
Tagy:

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account