85

Clean eating znamená JÍST ČISTĚ. Neznamená to ale, že si jablka apod. před konzumací obzvlášt pečlivě vydrhneme, ale že zvolíme co nejméně zpracované potraviny, které neobsahují žádná aditiva a umělá aroma.

Co smím jíst a co ne?

Na seznamu zakázaných potravin jsou hotová jídla určená do mikrovlnky, průmyslový cukr nebo bílá pšeničná mouka. Také alkohol a nezdravé tuky, tedy ztužené oleje a trans tuky, jaké obsahuje margarín, by měly být tabu. Lepší je, když si sama vaříte z čerstvých přísad, sladíte medem a přejdete na celozrný chleba a těstoviny.

Všeho dalšího mohu jíst tolik, kolik chci ne?

To by bylo krásné. Pár základních pravidel navíc byste určitě dodržovat měla. Jezte pravidelně, tři velká jídla denně, omezte příjem sacharidů a zařadte do svého života sport. Ani u tohoto stylu stravování se základní pravidla nemění.

Když jdu na babský pokoc, rande můžu si dát víno? *wine*

Kompletné clean stravování je supernáročné. Často nám také schází čas na to, abychom si každé jídlo připravili sami. Vsadte se na techniku 80/20 – z 80 procent jezte clean a z 20 procent si něco dopřejte. Například skleničku vína o víkendu. 

SUPER CHUTNÉ, SUPERJEDNODUCHÉ, SUPERZDRAVÉ !

Ráno

vám bude ovesná kaše, kterou si sama připravíte, chutnat obzvlášt dobře. Celozrné ovesné vločky nechte nabobtnat v horké vodě. Výborné k tomu je čerstvé bobulovité ovoce a bílý jogurt.

Výsledek obrázku pro we heart it porridge Výsledek obrázku pro we heart it porridge Výsledek obrázku pro we heart it porridge

V poledne

je optimální zeleninová pánev. Poduste na malém množství olivového oleje cuketu, květák, brokolici, houby, papriku a fazole.

Výsledek obrázku pro we heart it vegetable pan  Výsledek obrázku pro we heart it vegetable pan Související obrázek

K večeři

si dejte cizrnovou polévku. Poduse cibuli, přidejte po jedné plechovce cizrny, bio rajčata a kokosové mléko. Vše rozmixujte, okořente a ozdobte.

Výsledek obrázku pro we heart it chickpea soup

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account