I přes přibývající léta chceme vypadat co nejlépe, avšak ani sebelepší a sebedražší krém známky stárnutí nezastaví. Na obličeji se postupně prohlubují vrásky, tváře poklesnou, kůže v oblasti dolní čelisti ochabuje a dostavují se i potíže s povislými očními víčky. Účinnou pomoc proti stárnutí nám nabízí estetická medicína formou estetických ošetření a operací obličeje.

Ideálním obdobím pro taková ošetření je podzim a zima, kdy je intenzita slunečního záření minimální a pleť je vždy po zákroku před UV zářením nutno chránit.
Operace obličeje a krku (facelift):
Při tomto estetickém zákroku dochází k odstranění přebytečné povolené kůže, podkožního tuku a zpevněním svalově vazivového aparátu se vypíná kůže obličeje, někdy i kůže krku. Operace se provádí buď samostatně nebo se může kombinovat s jinými estetickými zákroky jako je operace očních víček, čela nebo vyhlazení vrásek. Operaci podstupují většinou ženy po 40. roce věku. Horní věková hranice  neexistuje, podmínkou je dobrý zdravotní stav. Operace většinou probíhá v celkové anestezii, návrat k běžné činnosti je možný zhruba za dva až tři týdny po operaci.
Operace očních víček (blefaroplastika):
Tento zákrok velmi účinně řeší změny způsobené stárnutím, které se objevují na horních a dolních víčkách, na nichž je nejjemnější a nejtenčí kůže na celém těle a věkem ztrácí svou elasticitu. Neustálým pohybem horních víček jejich kůže povoluje o mnoho dříve než na dolních víčkách a vzniká tzv. kožní převis. Objevuje se ztížený pohyb očních víček, zvýšená únava očí, slzení, pocit tlaku na oči, bolesti hlavy i zhoršené vidění. Nejčastěji se tento zákrok, kdy je z víček při lokálním umrtvení odstraněn nadbytek kůže, provádí mezi 40 a 50 lety věku a podstoupit ho mohou ženy i muži. I zde je podmínkou dobrý zdravotní stav, který určuje horní věkovou hranici pro provedení tohoto zákroku. Operace se provádí buď jako samostatný úkon jen horních či dolních víčkách nebo může být provedena na obou současně. 
Ošetření frakčním laserem:
Výsledkem tohoto zákroku je odstranění povrchových nerovností na kůži a redukce barevných skvrn. Současně dochází k vypnutí vazivových vláken pleti a k celkovému vyhlazení kontur obličeje, tváří, ale i partií v okolí očí. Výhodou je, že pouhý jeden zákrok zaručuje viditelné zlepšení kvality pleti. Ošetření se provádí pomocí laserového paprsku, který působí na ošetřovanou oblast pleti v mnoha jednotlivých bodech. Mezi nimi však zůstává kůže neporušená a díky tomu svrchní vrstva kůže funguje jako ochranný „obvaz“ a během několika dnů se kompletně zhojí.
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account