Před koronavirem může chránit i středomořský keř

Prevencí před nákazou onemocněním covid-19 mohou být podle nové studie po staletí využívané léčivé rostliny.

Mnoho vědců na světě totiž vkládá naději například do cistu krétského (Cistus creticus), což  potvrdil i tým maďarského virologa a klinického mikrobiologa Istvána Jankovicse.

Zadavatelem studie byla maďarská společnost Fytofontana Kft., která nechala otestovat nejen čisté extrakty cistu krétského, ale také roztok na bázi cistu krétského v kombinaci s výtažky z šalvěje lékařské, echinacey purpurové, aceroly a citrusových bioflavonoidů, který řadu let prodává pod názvem ViroStop.

 

„Cist krétský umožňuje vedle terapeutické aplikace také profylaktické použití v rizikových skupinách. Navíc je důležité, že prostřednictvím svého účinku přímo na patogenní zárodek nevede k vytvoření rezistence proti antivirotikům,” doplnil Ondrej Michlo, zástupce švýcarského holdingu Herb-Pharma.

Na základě provedené in vitro studie se podle Jankovicse tedy předpokládá, že ústní sprej, který se fyzicky vyrábí na Slovensku, po nastříkání na sliznici vytváří ochrannou bariéru, která má podle odborníků zabraňovat množení a průnikům virů.

 

Nosní a ústní sprej primárně přímo proti covidu, chřipce i běžnému nachlazení nyní vyvíjejí kupříkladu Švédové,

 

 

 

ViroStop ústní sprej
Přírodní bariéra proti virům a bakteriím
Speciální výtažek získávaný z rostliny Cistus creticus obsahuje 60% koncentraci polyfenolů, vytváří ochranný film na sliznici, a tím fyzicky brání průniku baktérií a virů do organismu – může mít pozitivní účinky na imunitní systém – zlepšuje odolnost organismu vůči infekcím. 
Virostop je podobný nejmodernějším přípravkům (např. přípravky proti ptačí, prasečí chřipce), které inhibují enzymy neuraminidázy na povrchu virů, vir se pak nemůže dostat do buňky a množit.
 
 

 
Skalní růže (Cistus Incanus) –  je aromaticky vonící keř, který může být až jeden metr vysoký.
Skalní růže má domov ve Středomoří, kde se používá v lidovém léčitelství. Cistus Incanus obsahuje asi třikrát více polyfenolů než černý nebo zelený čaj. Bylo zjištěno, že má mimo jiné úžasný účinek proti virům.
Cistus Incanus je velmi ceněný v tradičním lidovém léčitelství. Díky schopnostem zbavovat tělo zánětů, plísní nebo virů, je v současnosti hojně podrobován nejrůznějším výzkumům. Jeho léčivé účinky byly již několikrát vědecky prokázány. Cistus se nyní začíná hojně používat ve farmaceutickém průmyslu. Lékaři jej doporučují jako podpůrnou bylinku k léčbě moderní medicínou.
 

 
https://www.cajova-zahrada.cz/skalni-ruze-cist-sedavy/
 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account