Světový den lékárníků se slaví 25. září, protože toho dne roku 1912 byla v nizozemském Haagu založena Mezinárodní farmaceutická federace [FIP]. K oslavě lékárníků se připojil i Dr.Max kampaní s mottem „Být lékárník je věda“.
„Lékárníci nejsou lidé, kteří někde jinde za pultem třeba nemusí mít ani výuční list. Svůj diplom si vydřeli, jsou za ním spousty probdělých nocí před náročnými zkouškami. Celý život si musejí udržovat odborný přehled,“ vysvětluje generální ředitel lékáren Dr.Max Daniel Horák.
 
Lékárníci musejí ovládat několik generací léčiv. A to ta málem překonaná, která předepisují konzervativnější lékaři, i ta nová. S novými léčivy vyvstávají i nové interakce. I o nich musejí vědět. Stejně jako musejí znát generika, jež přicházejí po uplynutí ochranných lhůt.

Význam lékáren poroste
„A nejde jen o farmacii jako takovou, ale i o legislativu. Nejspíš neexistuje regulovanější obor,“ upřesňuje Daniel Horák.
Podle něj význam lékárníků bude do budoucna stále stoupat s tím, jak poroste role samoléčby ve společnosti. V jejím případě je totiž nesporná úloha lékárníků jako odborných konzultantů při léčbě lehkých obtíží.
„Lidé si stále více uvědomují cenu svého času a raději ho stráví v lékárně než v čekárně. Je to celosvětový civilizační trend, který začínáme pociťovat i v Česku,“ tvrdí.
Zdroj obrázku: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account