A je tu! Další den, kdy si “užijete” pálivé poznámky kolegů, podrážděné reakce partnera, nebo špatné zprávy o zvyšování cen. Nejste v tom však sama / sám a pokud nechcete podlehnout depresi, musíte si osvojit pozitivní nadhled iv stresujících situacích. Jak? 
Zůstat klidná / -ý i při těžkých zkouškách života vyžaduje jisté úsilí, ale právě proto jsem tady – abych vám v tomto úsilí pomohla. Někteří už využíváte můj Denní horoskop a biorytmus, abyste věděli, na co se připravit. I to je cesta a prozradím vám i pár dalších rad, jak můžete zlepšit váš pohled na věci (a tím i svůj život).
Pečujte o sebe
Bohaté jídlo, alkohol, zda cigarety vám možná darují chvilkový pocit štěstí, ale zaplatíte za něj několikanásobné úroky. Spolu s nedostatkem pohybu a spánku to zhorší váš fyzický stav, který psychice určitě nepomůže. Pokud chcete něco udělat pro vaše zdraví, domluvte se s blízkým, který se pokouší o totéž a jděte do toho spolu. Nebo si dejte předsevzetí, že to zkusíte na 30 dnů (ne přibližně, ale přesně 30 dní) a až pak se rozhodnete, zda pokračovat.
Udělejte druhým laskavost
Udělejte pro druhých cokoliv dobré a jednou se vám to vrátí. Odměna však nemusí přijít až později, jak říká tento zákon karmy. Povznášející pocit z provedeného dobrého skutku vám pomůže alespoň v takové míře, v jaké jste pomohli jinému člověku. A snad není lepší způsob, jak dokázat, že na světě stále existuje dobro, jako když to dokážete sami sobě svým chováním. Představte si, o kolik by byl svět lepší, kdyby takto přemýšlel každý, kdo se poddává pesimismu.
Veďte si deník

Dobrý způsob, jak se zbavit negativních myšlenek, je dát je na papír. Nemusíte být spisovatel. Stačí, když ze sebe dostanete to, co vás trápí a pak napíšete vaše přání a sny, co by se mohlo zlepšit. Už jen tím zmírnit negativní energii a dáte vašemu podvědomí najevo, že se nemíníte donekonečna trápit, ale očekáváte pozitivní změnu.

Nechte vodu smýt všechno zlé
Vodě jsou odpradávna přisuzovány očistné účinky nejen pro tělo, ale i duši. Kdy jste si naposledy dali příjemný koupel s vonnými oleji? Zkuste to a odplavíte tím minimálně část tíživých myšlenek.

Mluvte o tom, ale ne příliš mnoho
Je dobré svěřit se s vašimi problémy příteli, rodině, či odborníkovi. Ale jistě znáte rčení “I dobrého moc škodí”. Naříkáním nad tím, co všechno je špatné a co hůře se ještě může stát k sobě tyto negativní předpovědi opravdu přitahujete a mohou se naplnit. Řekněte o tom, co vás trápí, ale tam skončete a zaměřte se na řešení – což by se mělo stát, aby se problém vyřešil nebo se vám alespoň trochu zvedla nálada.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account