Než přejdeme k těm všem bodům k pevnému zdraví, tak bych Vás chtěla ujistit, že nejde o hromadu peněz ani o hromadu času, které tomu všemu musím věnovat k tomu co mám za povinnosti – práce, děti, manžel, domácnost, případně pes a zahrádka. 
Stačí využít mrtvé časy (auto, autobus, čekání na něco). A pak také stačí pár minut denně a budete se cítit mnohem lépe. Nemusí to být hned hodina denně u každé položky… Vše jde dělat lehce a za pár minut denně.
Irské přísloví: “Zdraví člověk má mnoho přání, nemocný jen jedno.”
 
1) DÝCHÁNÍ – možná je to zvláštní, ale právě SPRÁVNÝ a HLUBOKÝ DECH, je jeden z nejdůležitějších věcí, co pro sebe můžeme udělat. A co si budeme povídat BEZ DECHU bychom tu už dnes nebyli a nemohly si přečíst tento článek 🙂 Jsou různé techniky a cvičení na dech, takže je můžete vyzkoušet. Ale prvotně stačí, když se naučíte dýchat do břicha a hluboko tak, že roztáhnete bránici (mezi břichem a žebrem).
Bohužel my ženy máme přirozených dech do plic a břišní dech mají spíše přirozený muži, ovšem i ženy se toto mohou naučit a ba naopak je to pro ně důležité při porodu (dýchání do břicha snižuje bolesti při kontrakci – vím z vlastní zkušenosti) a také díky správnému dechu do břicha  podpoří dobrou peralstiku střev (pohyb)  a tím se i samo upraví vylučování.
Navíc se správným dechem se prodlužuje život a kvalita života se zvětšuje!

2) VODA – bez stravy dokážeme žít několik dní i měsíců, ale bez VODY NE. Tělo spotřebuje 1,5-2litru vody jen na potřebu buněk a orgánů, aby mohly správně fungovat. Proto pijme dostatek ideálně pramenité vody či filtrované vody.
 
3) STRAVA – I jen stravou můžeme sami mnohé změnit. Nejde o dietu, ale o změnu stravovacích návyků… Vím, že je to občas obtížnější, ale taky vím, že to jde. A nejdůležitější je vůbec nějak začít.
Když někomu řeknu, že vařím bez lepku, bez masa a z 90 % i bez mléka, tak většina lidí i přemýšlí co vlastně jím :-D. Nejde o to, že bych Vám zde musela nutit, že toto musíte taky. Jde o to, abyste se zamysleli, jak jíte a co jíte.
Pro vyrovnání svého pH organismu potřebujete hlavně jíst z 50 – 60%  SYROVOU STRAVU a hlavně v základu se zásaditých potravin!
Jíst v klidu a nedělat u toho další věci. – tělo si potřebuje uvědomit, že vlastně jíte… Při jídle vnímejte jídlo, vnímejte to, že ho koušete, vnímejte chutě a záměrně i žvíkejte více.
Zkoušeli jste někdy rozžvíkat sousto 30x jak se to má? Vyzkoušejte. Sami si tím uvědomíte, že normálně rozkoušete max 5x a co nejrychleji spolknete. Samozřejmě nemusíte každé sousto žvíkat tak dlouho, ale myslím si, že je to dobrý trénink na to si uvědomit zda vůbec vnímáme co a jak jíme a užívat si to jídlo. Pak z toho bude mít naše tělo mnohem více užitku a Vy toho sníte třeba i méně… A co hlavně tělo si tím vezme mnohem více vitamínů i minerálů..
 
4) TĚLESNÝ POHYB – pohyb nám byl dán od přírody a bohužel doba počítačů nám nějak pohyblivost zakrňuje a pak nás začínají bolt záda, svaly, krční páteř a jiné části těla…
Tělesným pohybem nemám zrovna na mysli, že budete každý den chodit hodinu běhat, nebo do fitka… Stačí si udělat protažení každou hodinu co jste u počítače. A pak každý večer či ráno (podle toho jak to stíháte) si udělat čas alespoň 10 minut na cvičení. Ano stačí jen 10minut denně., ale opravdu denně a změny budete cítit poměrně brzo, věřte mi!
5) KVALITNÍ SPÁNEK – je zajímavé jak to jde v ruku v ruce… Nejdříve pohyb a teď spánek. Důležité je jít spád ideálně před 23h, protože hodiny spánku před půlnocí platí dvojnásobně. Hlavně do postele než usnete nenosit žádnou práci, žádné starosti. A pokud přeci jen, tak si to napište a dejte si závazek, že teď před spaním se budete zabývat něčím hezkým… Já třeba si říkám afirmace a usínám s úžasným pocitem a ještě lepším vstanu…

6) RELAXACE – prosím ne relaxace u televize…Najděte si sami co je pro Vás skutečný odpočinek, aniž byste u toho museli usnout… Víte dříve jsem si taky nepřipouštěla, že bych si mohla jen tak odpočinout, ale sama jsem poznala na sobě, že právě “jen odpočinek” je velmi důležitý pro naše tělo a celkový pocit a i pro naše zdraví.Já třeba miluji tanec (i jen tak doma u písničky z youtubu 🙂 ), nebo zpěv, hraní na flétnu, meditace, procházky se psem… záleží jen na Vás co Vám bude vyhovovat… Vyzkoušejte všechno možné co Vás napadne a z toho si vyberte co Vám nejvíce vyhovuje…
7) SÍLA VDĚČNOSTI -každé ráno se do zrcadla na sebe usmějte, můžete si říci i něco krásného, jako, že se máte rádi, že vypadáte úžasně, že je dnes nádherný den… A každý den, najděte 3věci, za které budete vděční – co se povedlo, nebo za co jste rádi, že máte, že jste dostali, získali. Víte každé ráno můžeme být vděčni i jen za to, že se vůbec probudíme, protože jsme se probudit nemuseli. Někdy bereme jako samozřejmost i jen to, že máme ruce – ale ne všichni je mají. A máme tu úžasnou možnost obejmout jimi své děti, svého manžela/přítele. Můžeme s nimi napsat krásný dopis, můžeme díky nim napsat krásné slova, která prozáří nám i jiným lidem den. Máme nohy, které nás nesou po této zemi, ale všichni je nemají… Díky nim mohu řídit auto a nemusím si kupovat speciální přídavná zařízení, díky nim mohu jít na procházku…
Je mnoho věcí, za co můžeme být v ten daný den vděčni. A je zajímavé, že právě ve chvílích, kdy si myslíme, že se vše hroutí, si uvědomíme právě tyto základní věci, které máme a které bereme jako samozřejmost, ale oni samozřejmost nejsou!
Díky praktikování vděčností každý den, je prokázáno, že již po 21dnech vzrostl pocit štěstí až o 40 %! Takto malý krůček a může vést k velkým věcem!
8) SLUNCE – využijme daru Sluníčka jak na naše zdraví, tak na psychiku a snažme se co nejvíce načerpávat sluneční energii.
9) EKOLOGICKÉ PRANÍ – perte v ekologicky šetrném prášku či gelu. Víte ono se to možná nezdá, ale právě přes kůži se k nám dostávají chemické látky velmi rychle a bohužel nečekaně zhoršují zdraví nám i našim blízkým… Chemické látky obsahují hlavně škodlivé detergenty, které se bohužel nevyplaví ani po 10-ti mácháních. Fungují podobně jako jedy a ukládají se v našem těle. Tím narušují buňky a mění i naši krev.
Ukázka toho co vše s námi běžné praní čistícími prostředky způsobuje a případně i jak je částečně nahradit, video
https://www.youtube.com/watch?v=OiRDPBeA1z4&feature=youtu.be
Znám i další způsoby, jak prát i mýt nádobý ekologicky: http://www.obchod.prokvalitnizivot.cz/index.php?id_category=29&controller=category

10) BYLINKY – zařadit bylinky do svého života a to jak v čajové formě,sirupů, kvalitních potravinových doplňcích stravy či aromaterapii
Každý z nás potřebuje jak jako prevenci, tak i jako možnost léčení či alespoň zlepšení svého zdravotního i psychického stavu právě pomoc přírody a máme různé formy…
11) AROMATERAPIE – používání esenciálních olejů je známé již po tisíciletí. Už v Bibli je o nich zmínka více jak na 300místech a i do kolébky Ježíše Krista dali zlato, myrhu a kadidlo. A Myrha a Kadidlo jsou es.oleje, respektive jsou to pryskyřice, ze kterých se vyrábějí esenciální oleje.
Esenciální oleje byla po tisíciletí medicínou králů, v té době byli es.oleje velmi drahé a mohli si je dovolit jen bohatí lidé a králové.
Dnes však již máme možnost používat esenciální oleje i v té největší terapeutické kvalitě a jsou přístupné každému. Každý tedy může čerpat pro svůj prospěch esenciální oleje…
Už Hypokrates (lékaři na něj přísahají), měl jeden z pilířů očistné, bylinné koupele ideálně s esenciálními oleji..
I Doktor Žilinský říká, že esenciální oleje jsou z hlediska každodenního použití pro léčení pro podporu těla a zdraví to nejlepší co na této planetě existuje.
Esenciální olej je vlastní imunita té dané rostliny a my ji jen vezmeme a použijeme je pro svoji potřebu. A jelikož pocházíme z přírody, tak právě příroda nás může skutečně uzdravit.
 
Co se mě na 100 % esenciálních olejů líbí je to, že propojují zdravotní a psychickou stránku. Navíc umí pracovat i s čakrami člověka. A právě díky propojení psychické i fyzické stránky člověka dělá z esenciálních olejů jeden velký poklad.
Na ty, které používám já se můžete podívat ZDE bewit.love/?identifikace=radka
 
Toto je i můj objev, jak jsem nalezla své zdraví a nyní si ho “jen” udržuji…
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account