Každý týden pravidelně píšu příběh jedné z Podnikavých žen. Někdy jde o maminku na mateřské, jindy o ženu před důchodem, která se rozhodla změnit svůj život. Všechny mají ale společné to, že se můžou stát inspirací i dalším ženám, které zatím o podnikání jen uvažují. Tentokrát vám představuji ženy, které jsem vyzpovídala v průběhu února.
Tereza Rusková si splnila sen mnohým žen o podnikání v branži gastronomii už při studiích. Kromě vlastních sirupů Oktarína vyrábí třeba i zázvorové pivo podle vlastní receptury a doufá, že jí jednou její podnikání plně uživí. „Musím říct, že rozdíl mezi tím být zaměstnanec a podnikatel je obrovský. Zaměstnání není tak psychicky náročné, ale zcela postrádá kreativitu a svobodu. A to asi úplně není pro mě,” vypráví Tereza. Její příběh si přečtěte tady.

Další podnikatelkou je Elena Šulcová, které je čerstvě maminkou. V Praze chybělo místo, kde by nakoupila oblečení a doplňky od lokálních tvůrců a z nákupu měla radost, tak si založila vlastní – tržiště LEMARKET a posléze i internetovou platformu MAAME. Na rodičovské dál se svými projekty pokračuje. Více o jejím podnikání najdete zde

Lucie Spáčilová začala podnikat zcela bez zkušeností. Dnes vede společnost Performia, kterou založila v roce 2003. „Když najdete něco, pro co budete ochotná naplno zamakat a zároveň to bude užitečné někomu dalšímu, je velká šance, že uspějete,“ říká dnes Lucie. Příběh jejího podnikání najdete tady.


Ještě více příběhů plných inspirace najdete tady.
Chcete se k nám přidat? Jak na to se dozvíte zde

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account