Vhodnější pro půst je den, který následuje po úplňkové noci.

Úplňkový rituál s vodou mě naučila moje kamarádka DagmarDea. Vůbec jsem jí nevěřila, že to může fungovat. Ale stejně jako s yogou jsme se kdysi „oťukávali“ i s rituálem a úplňkovou vodou jsme splynuli jako jeden muž J. A tak, jak to jenom trochu jde, je u mě noc nejblíže k úplňku za oknem voda a celý další den trávím právě s úplňkovou vodou.

Vhodnější pro úplňkový půst je den, který následuje po úplňkové noci. Pokud nastává úplněk odpoledne, je lepším dnem pro půst až den následující. Pokud je úplněk dopoledne nebo ráno, je lepší držet půst den, kdy úplněk nastává. V podstatě se můžete řídit tím, kdy máte z nejbližší noci k úplňku vodu. Půst pak držíte vždy s popíjením úplňkové vody.

Vnímejte své tělo. Úplňkový rituál mě naučil využívat více potenciál tohoto dne pro sebe a své činnosti. Pochopila jsem, že když plynu v ženské energii a nebojuji po mužském způsobu, je úplňkový den pro mě aktivní, krásný a plný energie. Doslova každou buňkou vnímám emoce a očistu duše i těla, která přichází. Ať už s půstem nebo bez něj. Je to den, kdy nepotřebuji tolik spát a přesto jsem jako rybička.

Popíjejte vodu, kterou dáte nejbližší noc k momentu úplňku za okno. Omývejte s ní své tělo, dejte ji i zvířátkům a partnerům J. Harmonizuje, léčí a dodává energii. Jde o obyčejnou vodu, kterou necháte pod skleněnou pokličkou přes noc venku. Ráno její chuť bude jiná, bude příjemně svěží a povzbudí.

Cvičte jemnou yogu. Vhodnější je v úplňkový den maličko zvolnit a vybrat si jemnější a plynulejší formy pohybu. Yoga je ideální. Volte spíše HA-THA yogu než power yogu, hot yogu nebo ashtanga yogu.

Nalaďte svoje buňky. Pusťte si vám příjemnou harmonizační hudbu a splyňte s ní doslova „každým coulem“. Vnímejte rozechvění vaší energie a prociťte ji až do konečků prstů. Jako já teď, když píšu tento článek. Přidávám odkaz na to, co právě poslouchám J.

Nalaďte svou mysl vůní. Obalte se na úplněk do své oblíbené vůně. Lépe je využít éterických olejů než chemických voňavek. Můžete vybrat třeba některý z čakrových olejů.

Když úplňková voda náhodou dojde, dejte si vodu s citronem. Má velmi odkyselující účinky. Kyselost nám do organismu přináší zejména stres, káva, sladké potraviny, maso a přebytek bílé mouky.

Jezte, jak to vaše tělo bude cítit. Pokud cítíte potřebu méně jíst, klidně si dejte i půst. Pokud ale cítíte, že by to pro vás byl stres, zkuste jen stravu odlehčit. Dejte si chlorellu a ječmen (Green Ways, jinou nedoporučuju), zařaďte ovocné a zeleninové freshe nebo jednoduše nakrájejte jablko. Pokud se naučíte poslouchat své tělo, bude i účinek daleko silnější a vy spokojenější.

Věci nechte více plynout. Luna (měsíc) je ženským elementem a ženskou energií. Její silnou stránkou je věci „nervat“, ale nechat je plynout. Když ucítíte, že má váš den běžet dnes trochu jinak, prostě ho změňte. Zkuste přestat spěchat a víc se naladit na přírodu kolem sebe, nebe, stromy nebo zvířata. Vnímejte je a vnímejte sebe. Zjistíte, že i přesto jste dorazili včas nebo stejně rychle, jako když spěcháte.

Vnímejte, že všechny nepříjemné emoce, které plavou na povrch jsou tu proto, aby definitivně odešly z vašeho života. Když zvládnete jimi nenechat sebe cloumat a pustíte je ze svého života, uleví se vám.

Přeji krásné plynutí v ženské energii luny a nádherný pocit čistoty těla

NAMASTÉ

Rituál s úplňkovou vodou

Pokud mě znáte, připomínám jej většinu úplňků. Pokud ne, určitě jej vyzkoušejte. Pokud řešíte vlastní hormonální systém, nezapomeňte je dnes při úplňku udělat.

Večer natočte do hrnce či jiné nádoby obyčejnou vodu. Dejte ji přes noc za okno, přiklopte skleněnou pokličkou a ráno a celý následující den ji popíjejte, omývejte s ní svůj obličej, tělo, části těla, které chcete harmonizovat. Dejte ji i svým zvířatům. A sledujte, jak se budete cítit.

Zaručuju vám mnohem čilejší tělo během úplňkových dní, kdy obvykle nespíme, nechce se nám vylézt z postele a podobně. Já piji už vodu z předchozí noci, i když ta není tak silná, jako ta, co bude dnes. Ale i tak je mi dobře a pomohla mi udělat dnes kus práce a zbavuje mne únavy přes částečně probdělou noc.

Úplněk v Raku Žaludek, sliznice, vaječníky, děloha, vagina, prsa, pohrudnice, pobřišnice, lymfatický systém, sternální kost …..  samé ženské věci 🙂

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account