Zelená vdova je relativně nové slovní spojení, které ještě není mezi lidmi tolik známé a rozšířené. Pojem zelená vdova se vžil pro označení žen, které jejich bohatí, úspěšní a velice vytížení manželé odložili do satelitních městeček, obklopených zelení na periferiích větších měst. Vdovy proto, že tam tráví většinu času zcela samy bez svého manžela.
Většinová konzumní společnost si myslí, že jsou tyto ženy šťastné, ale ty se pomalu trápí a strádají svým bezcílným životem… Chybí jim to, co pro ně bylo dříve samozřejmostí. Nejen možnost častého setkávání se s přáteli, ale třeba i obyčejná procházka známými místy, dostupnost kina, divadla či oblíbeného klubu a další věci, které jsou pro vás samozřejmostí, dokud je ve své blízkosti máte.

Nyní je jejich údělem být reprezentativní manželkou úspěšného muže. Představa života v rodinném domku na vesnici je pro většinu lidí velmi lákavá. V dnešní době velice oblíbená a žádaná satelitní městečka nejsou ale žádným venkovem. Místo malebné vesnické idylky tam čeká spíše osamělost, problémy se vzdáleností od všeho, na co byl člověk zvyklý, a všeho, co by ho mohlo zajímat. Podobné důsledky má i bydlení v městských developerských novostavbách, kde si nikdo nikoho nevšímá.

Opuštěná žena, jejíž jedinou “zábavou” je zajistit manželovi dokonalý servis, dětem rodičovskou péči, popř. je vozit do školek, škol a kroužků, žije stereotypním, osamělým a unuděným životem. Nakupování zlatou kartou, návštěva kadeřnictví, kosmetického salónu či solária rozhodně nenahradí dlouhodobou opuštěnost a pocit samoty.

Při tomto způsobu života je jen krůček k vážným psychickým problémům, domácímu alkoholismu, užívání antidepresiv, ale také ke sklonu k sebevraždám apod. Několik rad ženám, které žijí izolovaně a osaměle, ženám, které se nechtíc staly zelenými vdovami:

• navazujte nové vztahy se svými sousedy
• večerní návrat manžela ze zaměstnání nepovažujte za nejdůležitější část dne
• žijte si také svůj vlastní život, pěstujte si své koníčky nebo si najděte nové
• pravidelně se setkávejte se svými kamarádkami, přáteli, i když jste se od nich změnou bydliště vzdálily
• plánujte si a dodržujte různé aktivity, např. návštěvu fitcentra či bazénu, najděte si vzdělávací kurzy, ať výuku jazyka nebo tance, choďte běhat   nebo na pravidelné procházky
• pokuste se sblížit s matkami kamarádů či spolužáků dětí, které bydlí poblíž vás, můžete se s nimi dohodnout na střídavé výpomoci s hlídáním     či rozvozem do škol nebo kroužků
• jednou za čas zajděte nakoupit do obchodu v nejbližší vesnici místo do supermarketu
• nezapomínejte ani na pravidelné návštěvy divadel, koncertů či kina
• čtením denního tisku si zajistíte přísun informací a budete v obraze, co důležitého se u nás doma i ve světě děje
• neustále na sobě pracujte a snažte se neustále udržovat kontakt s okolním světem.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account