Poezie umožňuje používat nuanci jazyka k vyjádření některých z nejtěžších pocitů, které mohou lidé zažít. Pomáhá vyjádřit ztrátu, zármutek, a dokonce i samotnou depresi ve formě veršů. Také spisovatelé znají způsob, jak posílit poselství svých textů prostřednictvím básní, které lidé dokážou pochopit,“ říká Jennifer. „Prostřednictvím poezie navíc čtenář často cítí se spisovatelem.“

Klid. Klid je to, co dnes ve velkém hledáme. Protože nám to ve velkém schází. A opakování rýmů je hodně uklidňující. Přenese vás do jiného, čistšího světa. Pro některé to může být zdroj velké pohody, která umožňuje relaxaci. A nejen čtení poezie, ale i tvorba vlastních veršů může pomoci doslova vypsat se z vlastních tíživých pocitů a myšlenek, kterým třeba úplně nerozumíte nebo chcete, aby jim lépe porozuměli ostatní.

Při vyjadřování svých nejhlubších myšlenek, tužeb a rozporů si básníci dovolují odhalit určitou formu zranitelnosti. Otevírají se čtenářům, a vytváří tak s nimi hluboké spojení. Někdy totiž to, co potřebujeme slyšet, je skutečnost, že se někdo cítí stejně jako my. Že v tom nejsme sami. Že nejsme blázni.

Poezie představuje jakési hledání komfortu v poznání sdílené bolesti.

 
Stěpan Ščipačev
Sloky lásky
 
O veliké lásce sní každý z nás,
o tom okamžiku, kdy tělo ženy svíta.
A náhle přijde tvrdá realita,
za rok, za dva objeví se kaz.

Vlak šťastný bude ten,
kdo ma ženu do vší nepohody.
Svorně starnou každý den
a láska se jim nevypaři jako kapka vody.

Naivní ten, kto v lásce hledal klid,
klid v lásce nenalezá. Má jen obavy,
že se náhle může cosi přihodit
a ani smrt to už nespraví.

Vám, kteří jste z lásky postavili most,
nechci dávat rady ani otázky-
vám přeji důvěru a upřímnost,
bez nich je laska jako život bez lasky. 🙂


V článku použity slova KATEŘINY HÁJKOVÉ. Novinářky, učotelky jógy a instruktorky trx. Milovnice zdravého života, knih, zvířat, filosofie a historie. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account