Nadace Via právě odstartovala již 24. ročník Ceny Via Bona a s ním i sběr nominací na Srdcaře a Srdcařky. Jedná se o prestižní ocenění, kterým každoročně vyzdvihuje inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnost. Do letošního ročníku hledají příběhy Srdcařů a Srdcařek, kteří i přes překážky spojené s uplynulým rokem pomáhali ve svém okolí nebo darovali druhým. Oceněno bude šest nejinspirativnějších příběhů v kategoriích Umění žít spolu a Umění darovat. Nominace budou otevřeny do 30. června 2021.
A letos hledáme Příběhy naděje!
To totiž potřebujeme všichni. Společnost se již více než rok ocitá v krizi způsobené koronavirovou pandemií. Média v uplynulých měsících informovala primárně o počtech mrtvých a nefungující vládní strategii pro boj s covidem, což v lidech rozdmýchávalo strach a následnou zlobu i nenávist vůči ostatním. Mohlo se tedy zdát, že poslední rok byl jen rokem krize a nic dobrého se nedělo. Což ale nejen dle zkušeností týmu zmíněné nadace a informací z regionů není pravda. Proč ne?
Protože jak je uvedeno na stránkách zmíněné nadace, různě po republice vznikaly a vznikají dobré věci, drobné iniciativy lidí, kteří dál mění Česko k lepšímu.
“Rádi bychom proto letošním ročníkem Ceny Via Bona přispěli ke zlepšení nálady ve společnosti. Chceme najít a zvěřejnit příběhy svědčící o tom, že se život nezastavil a že se i během nelehkého posledního roku lidé pomáhali a starali se jeden o druhého. Příběhy naděje, které nám všem mohou dodat inspiraci,” řekla Monika Skopalová, mluvčí nadace.
Víte o nějakém Srdcaři či Srdcařce? Nominujte je!
Pod heslem Příběhy naděje hledáme Srdcaře a Srdcařky, kteří to nevzdali a dokázali se i během nelehkého posledního roku nadchnout pro pomoc ostatním. Nominovat lze jednotlivce, skupiny lidí, spolky, neziskové organizace či firmy, prostě všechny, kdo v uplynulém roce pomáhali ve svém okolí nebo darovali druhým.
Z nominovaných příběhů odborná porota vybere a ocení tři příběhy v kategorii Umění žít spolu pro ty, kteří rozvíjejí sousedské vztahy a na pomoc druhým věnují svůj čas a energii, a tři příběhy v kategorii Umění darovat pro ty, kteří druhým věnují své finanční prostředky nebo možnost darovat zprostředkují jiným (například prostřednictvím dárcovské výzvy). Všichni ocenění získají grant ve výši 15 000 Kč na projekt, kterému pomáhají.
Těšíme se i na vaše nominace *heart*
Eva

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account