Parádním koncertem oslavil 16. listopadu Martin Chodúr ve zcela vyprodaném pražském Divadle U Hasičů deset let na scéně naší populární hudby. 20. prosince roku 2009 se totiž tehdy dvacetiletý student Janáčkovy konzervatoře v Ostravě stal historicky prvním vítězem talentové soutěže Česko Slovensko hledá Superstar.
Ve zbrusu novém koncertním programu ho doprovodila jeho vynikající kapela MACH ve složení: Ivo Morys – klávesy, Patrik Benek – bicí, Mario Šeparovič – kytara a Marek Dufek – kontrabas. Majitel krásně zbarveného barytonu o rozsahu tří oktáv mile překvapil publikum i jako zdatný a nesmírně talentovaný multiinstrumentalista. Hrál na kytary, melodicu, klávesy a klarinet. Vedle úspěšných písní ze svých čtyř alb Let´s Celebrate, Manifest, Martin Chodúr 3 a Hallelujah (Vánoční písně a koledy) uvedl i naprosté novinky ze svého chystaného alba, ke kterým si napsal – jak je u něho zvykem – hudbu i texty. Především písně Tajemství, Romantika a Skryté tváře milenců zaujaly diváky na první poslech a jasně dokázaly, že v případě dalšího nového Martinova alba je skutečně nač se těšit.
Nadšené publikum – které v průběhu koncertu Martina několikrát odměnilo i potleskem ve stoji – dojal svou vzpomínkou na Karla Gotta, na jehož počest zazpíval píseň Dívka z obrazu. Tuto píseň pro nedávno zesnulého věčného Slavíka napsali v roce 1974 Petr Hapka a Zdeněk Rytíř. Některé z divaček při Chodúrově verzi Gottovy méně známé, ale nesmírně krásné písně, usedavě plakaly. Došlo i na další nádhernou píseň Pinokio, která vznikla při příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin Karla Svobody. Martin bravúrně spojil dvě melodie Karla Svobody z německého animovaného seriálu Pinokio v jednu a napsal k ní text, kterému dal – jak jinak – název Pinokio. Jsou v něm odkazy na zásadní životní momenty Karla Svobody i odkazy na jeho největší hity.
Je už několik let dobře známo, že Martin Chodúr obohacuje svými autorskými písněmi i repertoár špiček naší hudební scény. Jeho písně, ke kterým sám píše texty, do svého repertoáru zařadili Karel Gott, Hana Zagorová, Štefan Margita, Daniel Hůlka a Monika Absolonová. Martin na svém koncertě zazpíval i nádhernou píseň Odyssea, kterou napsal na šansonové album Štefana Margity Mapa lásky, a doprovodil se při ní na klávesy. Monika Absolonová, která zcela nedávno nahrála Chodúrovu píseň To nejsem já pro své na příští rok chystané album, sice Martinův koncert kvůli svému představení nestihla, ale přímo z divadla pak dorazila na jeho závěrečnou autogramiádu. To aby Martinovi popřála k 30. narozeninám, které oslaví v neděli, 24. listopadu.
Po koncertě přišla Martinovi do šatny ke zcela mimořádnému výkonu poblahopřát i legendární televizní hlasatelka, Saskia Burešová, která je od Martinova vítězství v Superstar jeho věrnou a velkou obdivovatelkou. Další jeho obdivovatelkou je Václava Hanzlíková z Českého rozhlasu, která Martinovi k narozeninám upekla nádhernou a nesmírně dobrou podkovu. “V letech 2011-2015 jsem pekla pravidelně Karlu Gottovi, když ve studiu Českého rozhlasu Dvojka natáčel svůj rozhlasový pořad Zpátky si dám tenhle film. A moc mne těšilo, jak mu mé výrobky vždycky chutnaly a těšil se na ně. Ale najednou jsem zjistila, že nemám pro koho péct,” řekla nám se slzami v očích paní Hanzlíková. “Zavolala jsem proto Honzovi Adamovi, někdejšímu tajemníkovi Karla Gotta a současnému manažerovi Martina Chodúra, na jehož pražské koncerty s maminkou pravidelně chodím, a zeptala se, zda by Martin neurazil, kdybych začala péct jemu. Honza se odmlčel a po chvíli mně řekl, že to bude pro Martina obrovská pocta. Co vám mám povídat, v mžiku jsme u sluchátek slzeli oba,” dodává paní Václava.
Všem, kteří ze zatím nejlepšího pražského koncertu Martina Chodúra odcházeli, zněla v uších poslední píseň jeho koncertu – velký hit Franka Sinatry My Way (Má cesta), který měl ve svém repertoáru i legendární Elvis Presley. Jak je známo, anglický text zmíněného hitu napsal kanadský zpěvák, skladatel, textař a producent syrského původu Paul Anka. Zpívá se v něm o muži, který v životě za všech okolností a všem navzdory dělal všechno po svém.
A Martin Chodúr to přesně tak dělá po celých deset let, co zpívá. Všechno má vlastně ještě před sebou a bude-li v nastoupené cestě pokračovat, rozhodně o něm budeme slyšet čím dál víc.
K jeho 30. narozeninám mu přejeme hodně zdraví, štěstí, lásku a úspěchů a také i nadále hodně radostí z jeho krásné rodinky         *gift**heart*:-D
 
Eva
 
Foto: Emma Brilla a Zdeněk Kovařík

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account