Já osobně si neumím svůj život bez přátel představit. Jsou tady se mnou a já cítím velkou vděčnost za to, že je mám. Jak se dívám kolem sebe, nejsem sama, komu na přátelství záleží, jelikož bez přátel se žije špatně. Souhlasíte se mnou?
Přátelé jsou tady, když nám je smutno, obejmou nás ve chvílích, kdy se trápíme a nevíme kudy kam
Krásné na tom je, že mají obrovskou a hlavně upřímnou radost, pokud se nám daří a jsme šťastní. Většinou chtějí znát všechny podrobnosti nebo je máme po svém boku přímo ve středu dění. Prožívají s námi každou maličkost, která je pro nás důležitá. Přátelství není omezeno věkem ani časem ani vzdáleností. Nikdy nevíme, kdy tento krásný vztah vznikne a kdo nás zaujme. V tomto případě věk nehraje žádnou roli. Dokáže vzniknout během chvilky a trvá celé dlouhé roky. Pravé přátelství trvá i celý život. Jeden z krásných citátů říká, že pokud máš nejlepšího přítele, měl bys mu říct, co pro tebe znamená, někdy na tohle zapomínáme, což je velká škoda. Přátelství je obrovský dar, který musíme chránit. Je součástí lidského štěstí a přítel je ten, s kým můžete myslet nahlas. Tento krásný cit a vztah začíná od semínka a po letech vyroste v pevný strom s mohutnými kořeny. Je krásné vědět, že přátelé jsou smíření s tím, jací jsme, mají nás rádi i přes všechny naše chyby. Nic nevyčítají, umí poradit a říct pravdu.  Přítel se ozve, když se neozýváte.

Přítel dokáže říct, že mu chybíte, kamarád vás jen slušně pozdraví a nejlepší přítel, ten dokáže plakat, když pláčete

    Kamarád je někdo ze sousedství nebo školy, někdo koho znáte a řeknete si pouze ahoj. O kamarádech máte přehled z běžných zdrojů, víte, zda je ženatý, má děti, ale nijak vás nezajímá.
    Přítel, ten je více než kamarád, zná sem tam nějakou příhodu z vašeho života. Když vás potká, prohodíte rychle, jak se máte a co je nového. Někdy zajdete spolu na kafe a popřejete si k narozeninám.
    Dobrý přítel zná všechny vaše zážitky, ale kouká odněkud zpovzdálí, protože má svůj život. Pravidelně si telefonujete nebo napíšete, v těžkých chvílích jeden druhého vyslechnete a v případě pomoci si navzájem pomůžete. Snažíte se mít jeden o druhém přehled, aspoň jednou měsíčně a navzájem si říkáte – „Mám tě rád“.
    S nejlepším přítelem máte společné zážitky, trávíte spolu čas skoro denně, je blízko vás, ať je den nebo noc. Kdykoli pomůže, pochopí, poradí a podrží psychicky v každé chvíli. Dokáže plakat, když pláčete. Dokáže se smát, když se smějete. Patří do vašeho života, stejně jako rodina. Jejich ztráta nám láme srdce. Takových lidí je jako šafránu a hledají se těžko.
    Falešný přítel se vkrádá do našich životů za účelem vlastního prospěchu, nic do přátelství nepřináší, pouze bere, stává se určitou přítěží, je negativní a dokáže z člověka vycucat finance i energii. Takových přátel se zbavte, co nejrychleji. Ze začátku vypadají skvěle, ale po čase jsou schopni druhého podrazit.

O přátelství se napsala spousta knih, písní, básní, citátů a bylo natočeno hodně filmů, protože tento cit nelze ničím nahradit a naplňuje naše vnitřky radostí
Je pravda, že stejně jako láska, dokáže přátelství způsobit také pocit zklamání, protože zrovna nenarazíme na ty správné lidi. Nebuďte smutní, pokud zjistíte, že ten nebo onen přátelský svazek nevyšel. Někteří lidé našim životem pouze procházejí a zanechávají v něm stopy, jiní v něm zůstanou a jsou s námi po celý život. Na přátelství je krásné, že vzniká náhodně, je to souhra vzájemných sympatií a pocitů.

Dokáže fungovat přátelství mezi mužem a ženou? 
Tento vztah má šanci na přežití, pokud se jeden do druhého nezamiluje. Všichni, kdo si přátelství mezi mužem a ženou vyzkoušeli, ví, že hranice pro city a pocity a doteky, je blízko ke vztahu, kterému se říká láska. Vždy proběhne jiskra sexuální přitažlivosti, pokud se jedná o rozdílné pohlaví, ať se bráníme, jak chceme, přijde zamilování a přátelství začne být něčím jiným. Pro někoho se stává tato situace nepříjemnou, protože láska musí být oboustranná, v jiném případě se jeden nebo druhý trápí. Přátelství mezi ženou a mužem končí většinou tělesným sblížením, a proto se doporučuje takové přátelství neuzavírat. Muži a ženy byli stvořeni hlavně pro lásku. Pokoušet se o přátelství s jiným pohlavím je dovolenou pouze na vlastní riziko. Jak dlouho vydrží, je pouze na vás, ale počítejte, že se zamilujete nebo ztratíte přítele.
Přátelství vzniká náhle a nečekaně, nemůžeme nikdy vědět dopředu, zda osoba, která nám zrovna vstoupila do života, bude náš budoucí nejlepší přítel
Naučme se být všímaví a dejme těmto příležitostem šanci naplnit náš život radostí a štěstím. Na závěr použiji citát od neznámého autora, který vyjadřuje slova nejlepšího přítele:

„Když pláčeš, pláču také, když se směješ, směji se také. Když se bojíš, bojím se o Tebe. Když se zraníš, cítím bolest. Až jednou ZEMŘEŠ, ten den ZEMŘU i já!„
 
Blogerka Michaella
(zdroj obrázků:pixabay)

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account