Blíží se nový rok a my si dáváme novoroční předsevzetí. Můžeme mít dva typy předsevzetí.
 

Čeho chceme dosáhnout a co chceme udělat
Kým chceme být

 
První typ předsevzetí může být třeba: chtěla bych zhubnout, chtěla bych vydělávat více peněz, chci se naučit hrát na piano, chci jet na dovolenou na Kubu, chci se naučit anglicky a tak dále. Taková předsevzetí všichni známe a za život jsme si jich každý dali nespočet. Bohužel podle průzkumů, pouze 50% našich předsevzetí dotáhneme do konce. To je ale jiná kapitola.
Já bych vás chtěla pro rok 2018 povzbudit k tomu, abyste si zkusily dát druhý typ předsevzetí. KÝM CHCI V PŘÍŠTÍM ROCE BÝT? KÝM CHCEME v ROCE 2018 BÝT není myšleno tak, že byste se měla stát někým, kým nejste. Naopak, je to cesta stát se tím, kým hluboko uvnitř od začátku jste – láskyplnou, soucitnou a vědomou osobou.
Například chtěla bych být osobou více milující. To je mé předsevzetí. Být méně reaktivní na různé situace a emoce jak své, tak emoce druhých. Mít větší soucit a pochopení pro ostatní, ale také pro sebe. Přijímat lidi a situace takové, jaké jsou, s láskou, odpuštěním a otevřeným srdcem k jejich situaci a motivům, které já ze svého pohledu nejsem schopna vidět. Moc se těším, až budu toto předsevzetí příští rok uvádět do praxe, protože vím, že pokud budu více milující, můj život bude bohatší a zase o něco více plnější, než je teď.
A jaké bude to vaše předsevzetí? Co třeba něco takového:

  Budu si dávat pozor na to, abych sama sebe a ostatní nekritizovala a budu pozorovat, co se ve mně děje, když jsem kritická
  Když jsem naštvaná, stáhnu se a dám pozornost svým pocitům místo toho, abych je projektovala na druhé
  Nebudu si brát chování ostatních tolik osobně
  Budu se soustředit na to, abych byla vděčná za malé hezké okamžiky, místo, abych si stěžovala na to, co nemám
  Když se budu cítit osamoceně, odmítnutě, smutně, nebo beznadějně, přijmu všechny tyto pocity se soucitem sama k sobě, místo, abych své emoce umrtvovala prací, nebo jinými závislostmi
  Budu se snažit držet své srdce otevřené a učit se, co je pro mě dobré, místo abych se uzavírala před bolestmi, které život přináší.
  Budu se dobře starat o své tělo, svůj dům i svou duši
  Udělám si více času na lidi, které mám ráda a budu častěji vyjadřovat své city k nim
  Budu volit lásku i ve chvílích, kdy mám strach, láska pro mě bude víc důležitá, než kontrola, nebo to, že mám pravdu, nebo že nad druhými vyhraji
  Budu se více věnovat věcem, které mi přinášejí radost
  Budu upřímná a pravdivá sama k sobě

Jsem si jistá, že vás napadne mnoho dalších podobných předsevzetí. Napište si je a dejte si je na místo, kde se na ně budete denně dívat.
 
Představte si, v jakém bychom žili krásném světě, kdybychom stále měli na prvním místě to, že máme mít rádi sami sebe a ostatní, a láska by byla důležitější než kontrola a strach.
A tak Vám do roku 2018 přeji více lásky ve vašich životech a hlavně více lásky směrem k vám samým. Protože druhé můžeme opravdu milovat až ve chvíli, kdy máme ve svých srdcích tolik lásky, že ji můžeme rozdávat.
Pro ty z vás, které jste momentálně single, jsem připravila malý dárek – ebook Cesta k lásce, který si můžete zdarma stáhnout ZDE: 

E-book


 
Monika Trčková
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account