Pozoruji to týdny, měsíce a snad i pár let…tu vzrůstající tendenci dehonestace starobních důchodců. Kde se v mladých lidech a už i v lidech střední generace bere ta nenávist. Jedná se o všeobecně zakotvené předsudky, kdy je senior vnímán jako někdo neobratný a neschopný vůbec sednout za volat, hluchý jak poleno, dementní, neschopný ničeho, pouze jako s prominutím – vyžírač státní kasy. Žádná jiná položka státního rozpočtu nebudí takové emoce jako platby důchodcům.
Důchodci cítí tu averzi na každém kroku. Urážky v každé frontě ať je kdekoliv. V nemocnici, v obchodě, na úřadě, jsou ponižováni už i v Domovech s pečovatelskou péčí. Když se začtu do některých diskuzí, nechápu tu zlobu, protože oni musí ty staré, zbytečné lidi živit. Kde to žijeme, v čem to žijeme?

Vodu rozvířilo 5 000,-Kč jako třináctý plat na Vánoce a dostal hodně hloupý název Rouškovné. Proč vadí pár korun navíc pro staré lidi na Vánoce a nevadí tím desetitisícové podpory pro ty, co pracovat nechtějí a nikdy nebudou. Dnešní generace důchodců pracovala, odváděla daně ze kterých byl vyplácen důchod zase jejich rodičům. Proč se to zdá dnešním mladým nepochopitelné?

Ale setkali jste se někdy s tím, že by mladí lidé nadávali, že české důchody jsou příliš vysoké? Samozřejmě, že ne.

V nedávné historii, která se všeobecně zaměřovala na kult mládí a svobody, s nimiž se realita následného stárnutí zpravidla vylučuje. Lidé vyššího věku jsou chtě nechtě přeci jenom slabší a více odkázaní na pomoc druhých a tím pádem i méně volní. A tak se jim místo pomoci nabízí pouze urážky a ponižování. Měli by si uvědomit, že to že jsou na světě není samozřejmost, nevyrostli z semínka pampelišky…ale jsou potomci právě těch stařečků, pro které nemají slušné slovo.

Proč jsem to napsala? Jen pro zamyšlení mladé generaci. Krásný den přeji…

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account