Vaše nová role – role maminky na mateřské dovolené

Dostanete-li se do nové role – role maminky na mateřské dovolené – život se vám o poznání změní. Zjistíte, že den už nemá 24 hodin, ale spíše jen pár minut. Představa, že jdete na řasy, nehty nebo ke kadeřnici je na míle vzdálená. Kamarádky, se kterými jste se dříve setkávala po práci na drink, nemají přes den čas. Vy zase nemáte čas večer. Najednou si uvědomíte, že vrcholem vašeho společenského života je nákup v Albertu. 

>>> Jak ze začarovaného kruhu ven?

Jak z tohoto začarovaného kruh ven, když nemáte kolem sebe žádnou kamarádku, která by byla také na mateřské dovolené? Networkujte! Osmělte se a začněte navazovat kontakty, prohlubujte kontakty s lidmi, se kterými se znáte pouze okrajově nebo oprašte staré kontakty. 

Věřte, že spousta maminek kolem vás řeší stejný problém. Nemají s kým jít přes den na procházku, s kým trávit odpoledne na hřišti nebo koho požádat o hlídání svého dítěte, když si potřebují skočit k doktorovi.  

Pamatujte také, že řeší stejný problém jako vy, ostych z oslovování nových lidí. Vykročte z vaší komfortní zóny a začněte navštěvovat taková místa, kde můžete potkat právě maminky s dětmi.

b

Pokud se porozhlídnete kolem vás, zaznamenáte spousty maminek. Přátelsky je oslovte. Nic tím neztratíte. V nejhorším případě se s vámi maminka nebude chtít bavit a slušně rozhovor v krátkosti ukončí. Kdo ale říká, že první pokus vám přinese nejlepší kamarádku. Pokud ne, zkoušejte to dál. Navázat konverzaci je opravdu jednoduché – máte totiž společné téma – děti.

2) Aktivity s dětmi 

Existuje nepřeberné množství příležitostí, jak trávit čas s dětmi aktivně a ještě v příjemné společnosti. Například cvičení s kočárky, tzv. Strollering nebo fit MAMIjóga pro maminky s miminky nebo funkční trénink pro maminky s dětmi. Během společných aktivit jde seznamování jedna báseň. 

3) Diskutujte, ale osobně

Jste-li aktivní členkou diskusních fór a pravidelně komunikujete (zatím pouze online) s ostatními maminkami, zorganizujte tzv. networkingovou akci. Poznejte se s nimi osobně. Naplánujte akci. Vyberte vhodné místo (lehce přístupné a ideální pro děti) a vhodný čas. Pozvěte vámi vybrané maminky ideálně týden až dva před akcí, poté akci dva dny před jejím konáním připomeňtě. Nejtěžší bude prvních pár minut, než se všechny seznámíte a “otrkáte”. Po prolomení ledů poběží konverzace jako po másle. 

Věřte, že mateřskou dovolenou nemusíte trávit pouze sama s dítětem. Najděte si kamarádky s dětmi. Bude to přínosné nejen pro vás, ale i pro vaše děti. 

😀 Chcete-li se více dozvět o tématu networkingu, nahlédněte do knihy Networking aneb jak získat nové klienty a obchodní partnery. V knize se dočtete jak se zbavit ostychu z oslovování cizých lidí nebo jak si například zorganizovat vlastní networkingovou akci.  

Zdroj fotografie: http://web.strollering.cz/wp-content/gallery/top-pictures-strollering-2/stroll-cb-2.jpg

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account