Mám pocit, že moje dosavadní životní cesta je tom, jak se naučit mít ráda sama sebe. Čím víc jdu do hloubky, tím víc bolesti a překážek nalézám. Teď mám zrovna období, kdy se zase v sobě vrtám*psss* A velmi mě oslovuje to, o čem jednou mluvil můj učitel tai chi.

Vím, že v tomhle nejsem sama. A napadlo mě, že to, co tam říká by mohlo inspirovat vás ostatní, takže sdílím překlad jedné odpovědi. 

Otázka: Je pro mě celkem obtížné být milující směrem k sobě. Je mnohem jednodušší být milující k ostatním. Jak můžu milovat více sám/a sebe?

Odpověď: Velmi často, když mluvíme o sobě, máme na mysli fyzické tělo. Mysl je klíč. Někdy mysl dokáže být laskavá a milující k ostatním, ale ne sama k sobě. Je to program mysli – já nejsem dost dobrá, já si nezasloužím lásku, musím být potrestána, zasloužím si být chudá, jsem k ničemu… Přesto ale chci být laskavá a milující. Proto velmi často potlačím svoji bolest a soustředím se na ostatní a těm dávám lásku a laskavost. Ale nedokážu se tak projevovat směrem k sobě.

Důležitý je soucit k tvému malému „já“. Hluboko uvnitř to malé „já“ stále volá po tvé lásce a laskavosti. Takže, když říkáš „já“, je mnohem lepší, je-li tvé jméno například Sally, říct Sally. Znáš Sally velmi dobře od prvního dne. Od okamžiku, kdy ses narodila, do tohoto okamžiku. Znáš ji velmi dobře, její sny, zklamání, bolest, její touhy, lásku, zranění, aspiraci, inspiraci. Znáš její minulost, znáš ji velmi intimně. Nikdo na celém světě ji nezná lépe než ty.

Dívej se na Sally, to znamená na sebe, jako na jiného člověka. Ona je tvoje nejlepší přítelkyně, je to tvá sestra. Ty jsi její strážný anděl. Pomož jí stát se silnější. Pomož jí najít harmonii, být více vyrovnaná. Pomož jí stát na vlastních nohách. Pomož jí být více milující a laskavá. Náhle si pak uvědomíš, že se nesnažíš milovat sebe, ale Sally. A to pomůže.

Zároveň pokračuj v hledání, co jsou ty překážky, proč Sally nedokáže přijmout tvou lásku. Odstraň ty překážky milující laskavostí a soucitem. Plač s ní, křič s ní a jdi hlouběji dovnitř sebe. Najdeš tam bolest a zranění. Jediný způsob, jak můžeš překonat bolest a zranění je láskyplná laskavost, soucit a porozumění. Věnuj lásku a porozumění tomu člověku, kterého nazýváš „já“. A pak můžeš začít milovat sama sebe, obdarovat se, začít plnit své sny. Drž v mysli nejlepší obraz sebe sama, zářivý obraz sebe sama. To zahrnuje šťastnou rodinu, skvělý partnerský vztah, úspěch. Dokonalý obraz sebe sama. Drž toto ve své mysli, dlužíš to sobě, staň se sám sobě andělem strážným. A používej různé prostředky, soustřeď se na světlo, drž zlaté slunce, kultivuj milující laskavost. Modli se k vesmíru, vyšší moci, ať ti dá sílu milovat toho člověka, kterého nazýváš „já“.
~Jason Chan v rámci 21-denní výzvy “Live Life Lovingly”, listopad 2014

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account