Jaroslav Dušek se narodil 30. dubna 1961 v Praze.  Je uznávaný český filmový a divadelní herec, režisér i scénárista. Po absolvování gymnázia učil autorské herectví a jevištní improvizaci na Lidové konzervatoři.

Pro televizní diváky je nezapomenutelná jeho role ve filmu Jana Hřebejka Pelíšky s glosou “Přišel jsem s nabídkou kvalitního sexu”. Dále se objevil ve filmu Pupendo, Musíme si pomáhat nebo v Želarech.

Jaroslav Dušek třikrát po sobě v letech 2000-2002 moderoval slavnostní předávání cen Českého lva. V roce 1994 napsal libreta k opeře Opera La Serra, o deset let později Nagano (za tuto operu dostal cenu Alfréda Radoka). V Divadle Na Jezerce můžete Jaroslava Duška vidět v komorní hře současného francouzského dramatika E. E. Schmitta – Manželské vraždění. Výchozí zápletka je vcelku banální, brzy však nabere směr k nečekaným, překvapivým zvratům. Jedná se o uvedení v české premiéře, světová se konala v Paříži roku 2003.

Jaroslav Dušek je v poslední době vidět také díky svému alternativnímu způsobu života. Stojí například za stavbou hliněného ekodomu v Jindřichovicích pod Smrkem, představuje také svůj „denní (ne)jídelníček“, který se skládá pouze z jediného jídla za den. V tomto duchu vydal i několik inspirativních knih.

Jaroslav Dušek patří mezi nejpopulárnější a zároveň nejobsazovanější herce současnosti. Je ženatý, s manželkou Ivetou mají dvě dospělé děti – syna Martina a dceru Agátu.

Do dalších let mu přeji co nejvíce zdraví, štěstí a pohody.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account