Jiří Strach je jeden z nejznámějších českých režisérů, a v kontrastu se svým příjmením je považován za jednoho z našich nejlaskavějších. Narodil se 29. září 1973 v Praze. V roce 1999 ukončil studium na pražské FAMU, obor hraná režie. Ještě než školu dostudoval, už natočil první celovečerní věc pro ČT, kterou pak použil jako “absolventský film” (Svědectví).
Dříve měl četné herecké nabídky a diváci si ho můžou pamatovat z pohádky Lotrando a Zubejda. Velmi brzy začal mít dojem, že na herectví nemá vlohy a že jsou talentovanější, tak skočil na režii. Velkým impulsem k tomu rozhodnutí bylo setkání s režisérem Zdeňkem Sirovým.
Dosud nejúspěšnějším Strachovým projektem je Anděl Páně, a to oba dva díly – první vznikl roku 2005 a druhý o 11 let později. Oba snímky lámaly rekordy návštěvnosti v kinech a sledovanosti v televizi. Hlavní role hráli Ivan Trojan a Jiří Dvořák, kteří jsou Strachovými nejobsazovanějšími herci.
GALERIE: Pohádka Anděl Páně 2 už v kinech vydělala nejvíc z českých filmů,  o víkendu pokořila Vratné lahve | FOTO 1 | E15.cz

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account