Holandsko a větrné mlýny, to je spojení, které nám vyvstane asi jako první, když se někdo zmíní o tom, že se právě do této destinace chystá na výlet či dovolenou.

Patnáct kilometrů od Rotterdamu leží městečko s unikátními vodními mlýny. Tak unikátními, že patří na seznam UNESCO. Leží na soutoku řek Lek a Noord. Kolem roku 1740 zde vybudovali systém 19 větrných mlýnů, a díky tomu se dnes jedná o místo s největší koncentrací starých mlýnů v zemi.

Mlýny dnes fungují sporadicky. Některé se zastavily úplně a jiné jsou v provozu pouze pár dní v měsíci. Jejich účel se poněkud změnil. V dnešní době je to jedna z nejoblíbenějších turistických zastávek v zemi.

Tagy:
6 Komentářů
 1. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Do Holandska bych se chtěla někdy podívat osobně a přímo na místo. Ale bohužel zatím na to není čas, ani peníze. Je tam docela draho, co jsem si tak zjišťovala. Takže to člověku úplně nehraje moc do karet. :/ A navíc ani nevím, co všechno obnáší výlet do Holandska. I když to dneska člověk už zjistí třeba na ambasádě, takže to není takový problém. 🙂

  • Author

   No výlet do Holandska obnáší ideálně si zabukovat nějaké ubytování nedaleko míst, kam by se člověk chtěl jet podívat, mít nějaké ty peníze na účtu a může se vyrazit. Synovi je 24 let a akci Holandsko pro svoji přítelkyni a 3/4 ročního syna naplánoval sám během týdne. Jeli tam na tři noci. Od nás, ze severu Čech cca 900 km přes Německo. Dálnice v Německu a Holandsku se neplatí. Hotovost prý skoro nikde už neberou. Cena pohonných hmot srovnatelná s tou u nás.

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Před 20. lety jsem navštívila Holandsko, viděla spoustu mlýnů a skanzenů, ale zda přímo tento, to netuším…. Musím se zase někdy prohrabat papírovými fotkami 🙂

 3. NelaVávrová 1 rokem ago

  Amsterdam, Holandsko se jednou chystame, zatim si nechavame jeste spoustu krasnych mist v nasi zemi.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account