Moji nejmilejší, čas se opět navršil a tak přicházím s dalším karetním vhledem na nový, tentokráte už květnový týden. Věřím, že se opět sejdeme v hojném počtu a žádná z nás nebude chybět. Tak tedy pojďme na to.

Čas zvolnit, uzemnit se a poděkovat

Hned první karta hovoří o naší Matičce Zemi a přírodě jako takové. Jak trefné, vezmeme-li v potaz, že slavíme právě v tento čas nejen první máj, ale také svátek Beltaine, zasvěcený bohu Belenovi. Opět nás toto poselství směřuje k našim kořenům, návratu k sobě samým a ke spojení s přírodou, kolébkou života. Příroda je mocná čarodějka a naučíme-li se jí naslouchat, pak nám bude úžasným průvodcem a svatyní, kde budeme moci býti sami sebou. Nezapomeňme poděkovat a býti vděčni za to, co máme, neboť nic není samozřejmé.

Foto: se souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Nic není, jak se na první pohled může zdát

Obezřetnosti není nikdy dost, a právě ona obezřetnost bude jedním z hlavních témat prvního květnového týdne. Vždy je třeba mít na mysli, že není všechno zlato, co se třpytí, a že i pod krásnou slupkou může být jádro uvnitř shnilé a to až do samotného morku. Nedejme se tedy jen tak obalamutit a buďme opatrní, zkusme rozlišovat a zkusme spoléhat na svoji intuici i na jasné signály kolem nás. Buďme trpěliví a hledejme cesty a možnosti. Protentokrát se nám vyplatí míti svá tajemství či sny ukryté před druhými a pečlivě je střežit jako oko v hlavě. Může se totiž lehce stát, že ne každý nám přeje a náš sen nám tak může vzít. Nedejme si vzít to, co je naše a důvěřujme svému instinktu, rozhodně neprohloupíme.

Nastavme si hranice a dodržujme je, buďme zásadoví

A zase ta rovnováha, inu, co říci? Opakování je Matkou vtipnosti, jak se u nás doma s oblibou říká, a proto se nám opět objevuje a chce po nás zvolnění. Dopřejme si odpočinek, užívejme si toho, co máme a naučme se si budovat a dodržovat hranice mezi osobním i profesním životem. Naučme se říkat ne a mějme svůj život pod kontrolou. Nedovolme sobě či druhým, aby nás okolí vtáhlo do jejich bouře, vtáhněme je do svého klidu, který je nakažlivý jako upřímný smích a ryzí láska. Tam, kde není rovnováha, totiž stěží najdeme spokojeného a šťastného člověka.

Nu a na závěr je tady pro nás runa Fehu, kterou já osobně mám moc ráda. Fehu je totiž runou symbolizující prosperitu, bohatství, a to nejen materiální. A také je nadějí pro ty, jež jsou nemocní. Je také příslibem dosažení cílů a úspěchu. A hledáme-li její podobenství v živlech, pak je to oheň a jak už jsem psala výše o Beltaine, pak vás jistě nepřekvapí ani to, že bůh Belen byl uctíván mimo jiné právě i ohněm, který obstarávali za ceremonií druidi. Krásně nám ta synchronicita funguje.

Opatrujte se mi a mějte krásný májový čas, s úctou a pokorou vaše Miriam, Mia

 

Foto: Shutterstock a se souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    dobré rady, děkuji moc, musím opravdu zvolnit….. a věnovat se hlavně sama sobě 🙂

  2. NelaVávrová 1 rokem ago

    Děkuji, také přeji krásný prodloužený víkend.

  3. Romana Mlynářová 1 rokem ago

    Děkuji, pěkná vhled.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account