Skanzen ve Strážnici se oficiálně jmenuje Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy. Výstavba byla zahájena v roce 1973 a v současnosti se rozprostírá na ploše 16 ha. Snahou skanzenu je ukázat lidové stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka a to, jakým způsobem zde lidé žili a bydleli.

Pro veřejnost jsou přístupné areály Moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, technických vodních staveb, vinohradnický areál a areál lučního hospodářství. V terénu si můžete prohlédnout 64 různých objektů. Před dvěma lety, kdy jsme sem zavítali, bylo možno si vybrat prohlídku areálu s průvodcem a nebo jít samostatně, což jsme si zvolili my.

A tedy, pokud bych mohla doporučit, tak lepší vyrazit do skanzenu hned po ránu, dokud je v areálu klidněji. Odpočinout a nabrat síly pak můžete i ve zdejší restauraci. Je zde i prodejna suvenýrů, kde si také vybere každý.

Tagy:
6 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Tak toto musí být taky nádherný skanzen…ale pro nás už daleko…

  • Author

   To chce už naplánovat v rámci dovolené, ani pro nás to není “za rohem”, ale stojí to za to.

   • Lenka Hudečková 1 rokem ago

    jojo, ale vy se často vydáváte hodně daleko od domova, my jsme na to již staří, navíc když manžel řídí sám, je to náročné….

    • Author

     Jasně, no tak já s řízením manželovi také nepomůžu, ale jasně nějakých 10 let věku ve stáří je už pak znát, bůh ví, jak na tom později budeme my. Na druhou stranu, když už jste oba v důchodu, máte spoustu času a tak by se jistě dalo naplánovat, i kdyby byl přesun na etapy.

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  Parada, snad nekdy jak pojedeme zase na Moravu, dekuji.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account