Sedlčany jsou město v jihovýchodní části okresu Příbram. Žije zde přibližně 6 800 obyvatel. Sedlčany jsou obcí s rozšířenou působností, takže městský úřad vykonává i státní správu v přenesené působnosti také pro okolní obce. Město leží v tzv. Sedlčanské kotlině na soutoku Mastníku a Sedleckého potoka.

Po listopadu 1989 došlo k privatizaci velkých průmyslových podniků (Stros – stavební stroje a KDS – nože, nůžky),  vzniku nových soukromých firem, úpravě historického jádra města i předměstí, ale také k částečnému úbytku obyvatel  způsobenému hlavně nepříznivým přirozeným demografickým vývojem.

V roce 2003 došlo k reformě veřejné správy. Byl zrušen i příbramský okresní úřad a některé jeho pravomoci převzala také sedlčanská radnice. Ve městě najdeme nemocnici, ordinace praktických i speciálních lékařů, poštu, oddělení republikové  i městské policie, Stanici technické kontroly, 3 mateřské a 2 základní školy, gymnázium, 1 učiliště a základní uměleckou školu.

 

Zdroj: Wikipedie

Tagy:
7 Komentářů
  1. Ešte som nemala možnosť sa tu pozrieť

  2. NelaVávrová 1 rokem ago

    Také jsme jen vždy projeli, nějak mě nikdy ničím jak ostatní města nezaujaly.

  3. V Sedlčanech jsme se kdysi dávno také zastavili, mám tam i jednu známou “kamarádku” z netu, ale už je to hodně dlouho. Pěkné městečko.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account