Stále se pohybujeme na trase Tábor – Sedlčany. Cestou nás zaujala rozhledna, kam jsme museli vyrazit. Jmenuje se krásně, Darahoušek.

Vrch Drahoušek se vypíná asi 3 km východně od vesnice Osečany na Sedlčansku ve středních Čechách do výšky 504 m. n. m. Zdobí ho futuristicky vyhlížející rozhledna vysoká 48 metrů. Po překonání 168 roštových schodů se ocitnete 32 metrů vysoko na vyhlídkovém ochozu. Při dobrém výhledu je možno spatřit mimo jiné i zvlněnou krajinu Benešovska, Milešovku nebo Ještěd.

Přístup na vrchol je možný například z obce Osečany. Za vsí odbočuje vpravo ze silnice na Neveklov ve směru šipky užší asfaltová komunikace. Majitelé aut mohou zaparkovat na značeném parkovišti asi 300 metrů od rozhledny.

Cestou jsme šli kousek lesem, kde jsme našli bedly a babky. A taky mě tam málem srazila srnka. Ani jsem nestihla reagovat, když kolem mě proletěla. Jen jsem takto zblízka žasla, že je mnohem větší, než si člověk myslí, když je vidí na louce.

Tagy:
7 Komentářů
 1. Moc pekný obrázok . Tie schody sú zaujímavé

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  Parádní, ale vidím se jak stojím dole a říkám si i přes svůj mladý věk, stojí za to vyjít nahoru 😀

  • Author
   Lenka Hudečková 1 rokem ago

   pokud bude rozhledna otevřená, stojí to za to… my se tam doplazili, ale byla zavřená, tak trochu zklamání. Hlavně pro manžela, já bych stejně už schody nevylezla…

 3. Paráda, doma mám drahouška s malým “d” a k tomu s velkým “D” bych se ráda vypravila v létě, až pojedeme na divadlo do Osečan. Otázkou ovšem zůstává, jak na tom budou mé nožky, zda bude pro mne v současné situaci reálné se tam “doplazit”.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account