Letohrádek Portheimka je historická stavba nacházející se na pražském Smíchově. Jedná se o letní sídlo, které navrhl slavný barokní architekt Kilián Ignác Dientzenhofer.

Architektonický styl letohrádku je převážně barokní s prvky rokoka. Kilián Ignác Dientzenhofer, jeden z nejvýznamnějších českých barokních architektů, byl zodpovědný za návrh a stavbu letohrádku. Dientzenhofer byl členem slavné architektonické rodiny Dientzenhoferů, která výrazně ovlivnila vývoj české architektury.

Letohrádek Portheimka je dvoupatrová stavba s arkádovým průjezdem a zahradou. V interiérech se nachází bohatá výzdoba, štukové a freskové malby, které jsou typické pro barokní architekturu.

V současnosti slouží Letohrádek Portheimka jako kulturní a společenské centrum. Často se zde konají výstavy, koncerty, divadelní představení a další kulturní akce. Místo je také přístupné veřejnosti, která si může prohlédnout historické prostory letohrádku.

Letohrádek Portheimka patří k významným architektonickým památkám v Praze a představuje důležitou část českého kulturního dědictví.

Foto: Nela Vávrová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

    V tomto letohrádku jsme byli kdysi (hodně) dávno. To slavil nějaké velké výročí Večerníček a byla k tomu tam udělaná výstava. No tipuji, že nejmladší dítko ještě ani nechodilo do školy, když jsme tam s ním vyrazili.

  2. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    O tomto letohrádku jsem asi ještě neslyšela, moc děkuji za nový poznatek 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account