Čekala jsem suchopárná fakta podaná nezáživnou formou holých vět ve stylu akademické práce, ale tohle bylo moc prímovní počteníčko. Vyprávění bylo překvapivě dobrodružné a napínavé. Zajisté má na celkovém dojmu lví podíl i vynikající překlad Lumíra Mikulky.

Teheránská operace nabízí jedinečné setkání s členy organizačních skupin lidí, kteří mají na starosti přímou bezpečnost všech zúčastněných vysokých státníků na ohromných akcích, které sleduje celý svět. Z druhé stránky přináší také pohled na „práci“ těch, kteří se zmiňovaných významných osob snaží za každou cenu zbavit.

Perfektní niterné pátrání autora knihy Howarda Bluma po archivních materiálech týkajících se nacistického spiknutí známého pod názvem Dlouhý skok s cílem zavraždit spojenecké vůdce na společné konferenci konané v roce 1943 v íránském hlavním městě, Teheránu. Veškeré tyto informace byly až do současných dní přísně střeženy a před veřejností utajovány. Bádání neměl autor vůbec jednoduché, avšak výsledkem jeho snažení je tato neuvěřitelně čtivá publikace plná faktografických údajů a historicky podložených dat. Čtenář se podrobně seznámí s plánováním, realizací a konečným krachem operace, spolu s rolí, kterou v ní zastával nejnebezpečnější muž Evropy. Tím zde není míněn Hitler, ale liška podšitá jménem Otto Skorzeny.

Více v recenzi zde: https://www.knihcentrum.cz/recenze-teheranska-operace

Hodnocení: 5/5 🌟🌟🌟🌟🌟

Sledovat mě můžete na IG: @denisinsvet_denicek

Foto: Denisa Šimíčková

Tagy:
4 Komentářů
  1. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

    Jistě zajímavá kniha, ale já čtu krapet jiné. Nicméně, nikdy neříkej nikdy 🙂

  2. NelaVávrová 11 měsíců ago

    Tak tato inspirace jde bohuzel me, ale kazdy mame jine inspirace na cteni.

  3. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    Kniha by se asi líbila mému manželovi, oba hodně čteme :-), děkuji za seznámení s ní 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account