Kroměříž je historické město nacházející se na východě České republiky, v oblasti Hané. Město je známé především svými historickými památkami, z nichž nejvýznamnější je Kroměřížský zámek se zahradami, který byl v roce 1998 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Kroměřížský zámek, který byl postaven v 17. století, sloužil jako letní rezidence olomouckých biskupů. Kromě zámku se v Kroměříži nachází také několik kostelů a klášterů, historický renesanční náměstí, muzeum a knihovna.

Město je také významným kulturním centrem, pořádají se zde různé kulturní akce, jako například Mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl či festival barokní hudby.

Tagy:
9 Komentářů
 1. Už několikrát jsem slyšela, že Kroměříž je opravdu krásné město. Vzhledem k tomu, že s manželem žijeme na Hané, tak by pro nás nebyla moc daleko, takže jednou… 🙂

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   Tak to máte opravdu kousek, aspoň na den na výlet. Určitě doporučuji 🙂

  • Tak to se určitě do Kroměříže vypravte, letní období tomu bude jen nahrávat, ta Květná zahrada za to opravdu stojí a i zámecký park, když by člověk nechtěl absolvovat samotnou prohlídku zámku, za návštěvu stojí.

 2. Kroměříž je moc pěkné město a byla jsem zde během života několikrát. Naposledy asi před 2-3 lety, to jsme měli s brněnskými přáteli sraz právě v Květné zahradě. Jinak v návštěvách předchozích jsme dali i zámek a park, náměstí a samozřejmě i Květnou zahradu.

 3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Zde jsme zatím nebyli, ale Kroměříž je v letošním cestovním plánu. Snad se nám to povede splnit.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account