Území Pekla bylo chráněno jako soukromá rezervace již od roku 1895 a v roce 1967 se dočkalo oficiálního jmenování Národní přírodní památkou. na rozsáhlé potoční nivě se nachází množství chráněných rostlinných druhů, na jaře je údolí plné rozkvetlých bledulí jarních, blatouchů bahenních, či prvosenek vyšších, z těch vzácnějších lze jmenovat kosatec žlutý, áron plamatý, stulík žlutý, mokrýš střídavolistý či kokořík přeslenitý. Ze zástupců fauny lze namátkou vyjmenovat množství mlžů a plžů, objevuje se tu výr velký, ledňáček říční, byla zde spatřena i vydra.

V současné době prochází Peklem také Naučná stezka s několika informačními tabulemi seznamující návštěvníky s místní faunou i flórou, ale také se zajímavými skalními útvary v podobě voštin, škrabů, převisů a jeskyň. Stezka vede částečně po povalových dřevěných chodnících, několik lávek nás postupně převádí z jednoho břehu na druhý. Cesta může být uzavřená při jarních záplavách, také je zakázána jízda na kolech.

Národní Přírodní památka Peklo je oblíbeným cílem turistů a nabízí jim množství romanticky atraktivních míst a nevšedních zážitků. Právě v tomto období zde naleznete tisíce kvetoucích bledulí, tak ať se vám výlet vydaří.

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    Paráda, přes Zahrádky asi pojedeme ve čtvrtek domů 😏

  2. NelaVávrová 11 měsíců ago

    Tam se chystáme, spojit se zámkem Zahrádky, děkuji za inspiraci.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account