Irsko, které si vysloužilo přezdívku smaragdový ostrov, láká každoročně tisíce lidí díky své krajině, přátelským obyvatelům, památkám a gastronomii. Bageterie Boulevard vám letos ve spolupráci s Frankem Haugtonem kousek této krásné země přináší v podobě irského chef menu, jež voní především po proslulém Guinnessu a whiskey.

Nové irské chef menu je součástí nabídky Bageterie Boulevard od 21. listopadu, kdy jej v pobočce Bageterie Boulevard v Dejvicích slavnostně odhalil sám autor Frank Haugton za přítomnosti majitele Bageterie Boulevard Petra Cichoně a irského velvyslance Alana Gibbonse, který propojení české a irské kultury velmi kvituje. „Jsem rád, že zákazníci Bageterie Boulevard dostanou v nadcházejících měsících možnost vyzkoušet některé chutě Irska. Jsem si jistý, že toto menu s irskou tématikou bude mít u českých mlsných jazýčků velký úspěch,“ uvedl velvyslanec.

Kousek Irska v Česku

Frank Haughton, který pochází z irského hrabství Wicklow, otevřel v roce 1993 v Praze Irish Pub, jež měl jako první ve střední Evropě na čepu legendární irský stout Guinness. Pivo specifické chuti je s Irskem neodmyslitelně spjato, a proto nesmí chybět ani v irském menu v jehož rámci vzniklo za pomoci Franka Haughtona i video, které společně s týmem Bageterie Boulevard natočili přímo v Irsku. Díky němu si mohou zákazníci Bageterie Boulevard užít irskou atmosféru přímo na pobočkách. Frank již od počátku svého působení v České republice podporuje spolupráci mezi českou a irskou komunitou, není tedy s podivem, že Bageterie Boulevard spojila své síly právě s ním. „S našimi zákazníky jsme prostřednictvím chef menu cestovali již do mnoha evropských i mimoevropských regionů, nyní jsme rádi že je to právě krásné Irsko. S Frankem to je velmi inspirativní a příjemná spolupráce,“ doplnil majitel Bageterie Boulevard Petr Cichoň.

Foto: se souhlasem Bageterie Boulevard
Foto: se souhlasem Bageterie Boulevard

Gastronomie s chutí piva a whiskey

Oběd v irském stylu můžete začít polévkou Irish Flag. Pod tímto názvem se ukrývá dýňovo-mrkvový krém, kterému dodává jemnost pomeranč a správný říz zázvor, vše pak zjemňuje krémový sýr a petrželové pesto. Následně máte na výběr mezi Hovězím v Guinnessu a Bylinkovou krůtou se šunkou a whiskey. V bagetě s hovězím se skvěle doplňuje chuť hovězího krku taženého s omáčkou z černého piva Guinness, kyselost nakládané okurky a cibulek spolu s pórkem karamelizovaným s whiskey. To vše doplňuje ještě baby špenát a čedar. Druhá bageta je dokonalou symfonií krůtích prsou v bylinkách a pečené šunky glazované ve whiskey s medem, jež ladí s brusinkovou omáčkou a petrželkovou nádivkou. Budete-li mít po této hostině ještě prostor na nějakou chuťovku, pak vyzkoušejte bramborové lupínky s příchutí irského stoutu Guinness. V nabídce samozřejmě nechybí ani samotné irské pivo Guinness extra stout.

Chef menu po čtyřicáté

Irské menu je v pořadí 40. spoluprací s profesionálními kuchaři v rámci Evropy. Formát chef menu Bageterie Boulevard uvádí již od roku 2011 a ročně jeho prostřednictvím představí čtyři evropské regiony a jejich kuchyni. Bageterie Boulevard působí na českém na českém trhu již od roku 2003 a má 59 poboček. Poslední otevřenou je pobočka ve Štefánikově ulici v Praze.

 

Zdroj: Bageterie Boulevard

Foto: se souhlasem Bageterie Boulevard

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account