Pro milovníky drsných knížek mám nabídku – Nadranc od Deana Koontze (americký spisovatel mnoha knih, narozen  v roce 1945)- Kniha spadá do žánrů hororových románů, vydána byla v letošním roce.

UTEČ NEBO ZEMŘI!

To je podtitul této velmi drsné, ale dobře napsané knihy. Od začátku do konce vás autor drží v naprosté pozornosti. Kniha je napsaná poutavě, přečetla jsem ji během jednoho dne.

Dospělý Alex a jeho jedenáctiletý švagr Colin cestují skoro 5000 km ze severovýchodní Ameriky na Západní pobřeží, kde na ně čeká Alexova novomanžela a Colinova sestra Country. Ta zde zatím zařizuje nový dům, který si zde kvůli Alexově práci koupili.

Když oba hoši vyjedou z Filadepfie, Colin si brzy všimne, že je sleduje nějaká dodávka. Zpočátku to bere jako hru, Alex se mu snaží vysvětlit, že jde o náhodu. Jiný člověk, jak jako oni cestuje stejným směrem. Stejná dodávka je ale sleduje i další den, a to již i Alecovi připadá nápadné.

Zkouší zjistit, o co jde, ale na řidiče nevidí a auto má logo Stěhování. To opět  Alexe uklidní, že někdo se jen stěhuje nebo je mu stěhován nábytek do nového bydliště. Další dny je ale hůře. Dodávka, tak jako oba hrdinové, směřuje do Kalifornie.

Kdo a proč Alexe a Colina má potřebu sledovat, nebo snad jim i ublížit?

Co vše se stane a jak příběh dopadne, si již přečtěte sami. Já za sebe vím, že budu v knihovně poptávat i další knihy od Deana Koontze.

Text a foto: Lenka Hudečková

Tagy:
5 Komentářů
 1. Jiří Hudeček 7 měsíců ago

  Napínavé.

 2. Author
  Lenka Hudečková 8 měsíců ago

  není to přímo horor, spíš velký thriller, tak nevím proč byla kniha zařazená do hororů 🙂

 3. NelaVávrová 8 měsíců ago

  Tak horory nejsou moje téma, nerada se lekám 😀 a kór teď. To jste odvážná 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account