Jsou oblíbenou tradicí v mnoha zemích, zejména ve střední Evropě. Tyto trhy se obvykle konají v týdnech před Velikonocemi a nabízejí různé tradiční velikonoční dekorace, řemesla a jídlo.

Na těchto trzích můžete najít krásně malovaná velikonoční vajíčka, ručně vyráběná řemesla a tradiční velikonoční pečivo, jako je sladký chléb, koláče a sušenky. Na některých trzích je také živá hudba, lidový tanec a další kulturní akce.

V České republice se Velikonoční trhy konají v mnoha městech včetně Prahy, Brna a Olomouce. Trhy nabízejí skvělou příležitost zažít české velikonoční tradice, jako je pomlázka (spletený bič z vrbových větví), kterým se na Velikonoční pondělí lehce šlehá ženy, aby byla zajištěna jejich krása a plodnost pro příští rok.

Návštěva Velikonočních trhů může být zábavným a slavnostním způsobem, jak oslavit velikonoční období a zažít bohaté kulturní dědictví regionu.

Tagy:
4 Komentářů
 1. Jen škoda, že letos je na takové venkovní akce dost velké chladno, minimálně tady u nás na severu republiky.

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   To bylo i v Praze, sice si tam člověk může dát svařák, ale vydrželi jsme hodinku a teď na svátky jsme ve Slezsku u hor a jeli jsme na trhy, kde jsme nevydrželi ani půl hod u zámku…Jelikož nám dokonce začal padat sníh.

 2. Author
 3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Určitě Nelo, máte pravdu….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account