Každý měsíc odešlo dosti známých osobností do nebeského ráje, mezi nimi například:

Leden:

Spisovatel Stanislav Rudolf, který nás opustil ve věku 89 let. Herec Viktor Vrabec (80 let), režisér Dušan Klein (82 let) nebo scénárista, hudebník, historik a dramaturg Radan Dolejš, jemuž bylo jen 57 let.

Únor:

V únoru odešla do tvůrčího nebe spisovatelka Ludmila Vaňková ve věku 94 let. Zanechala nám po sobě více než 50 knih.

Březen:

V březnu nás opustil dvorní hudební skladatel a textař nejen Marie Rottrové, ale i jiných zpěvaček a zpěváků, Jaroslav Wykrent, bylo mu 78 let.

Duben:

Ve věku 72 let odešel na onen svět komik, bavič a herec Josef Alois Náhlovský. Jeho osobitý humor nám nyní hodně chybí.

Květen:

V květnu musím zmínit známou historičku, paní Hedu Mládkovou, která se dožila 102. let, snad všemi Čechy milovaného Pana Herce Josefa Abrháma,   a také známého sexuologa a gynekologa Radima Uzla. Oba muži měli 82 let.

Červen:

V červnu nás ve věku 90 let opustil divadelní a filmový herec Stanislav Fišer, také o rok mladší herec a dabér Dalimil Klapka. Spisovatel a novinář Zdeněk Velíšek, kterému bylo rovněž 89 let.

Červenec:

V červenci odešla bývalá československá lyžařka, modelka a pozdější manželka amerického prezidenta Ivanka Trumpová, bylo jí 73 let.

Srpen:

V srpnu přišla hodně smutná zpráva o tom, že nás navždy opustila milovaná Hanička Písnička, zpěvačka Hana Zagorová ve věku 75. let.

Září:

Začátkem září nás opustil ve věku 82. let překladatel Vladimír Medek..Ten spolu se svým bratrem Pavlem přeložili sedmidílnou ságu Joanne Rowlingové o Harry Potterovi.

Říjen:

V říjnu odešla herečka Valentina Thielová (89 let), o rok mladší nás opustil Pan Herec Josef Somr, v 86. letech odešel tanečník, herec-mim Jaroslav Čejka, také herečka Zuzana Buriánová (75). A bylo by smutné nepřipomenout si televizního a rozhlasového scenáristu, dramaturga, režiséra a příležitostného herce malých rolí Gustava Oplustila, který se dožil krásných 96. let

Listopad:

Tento měsíc nás opustily dvě známé režisérky – Věra Jordánová (94 let), která režírovala pohádky v České televizi. A odešla rovněž režisérka, scénáristka a také podnikatelka Marie Poledňáková (81). Poledňáková například filmy s Tomášem Holým, Jak se krotí krokodýli apod.

Prosinec:

Prosinec znamenal konec života pro oblíbeného herce Ladislava Trojana, kterému bylo 90 let. Pan Trojan byl otec herce Ivana a režiséra a producenta Ondřeje Trojanových.

 

Na všechny jmenované, ale i mnoho dalších osobností, budeme vzpomínat s láskou.

Tagy:
8 Komentářů
 1. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  Odešla spousta úžasných osobností. 🙂 Budeme vzpomínat.

 2. A to zdaleka není výčet všech známých osobností, bohužel jich v minulém roce odešla opravdu dlouhá řada 🙁

 3. MarcelaKapounová 1 rokem ago

  Na mnoho osobností nelze zapomenout.

 4. Čest jejich památce. Budeme vzpomínat.

 5. Author
  Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Čest jejich památce †

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account